Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sharm El Sheikh - informace o letovisku

Až na samotném jihu poloostrova Sinaj se rozkládá moderní turistické letovisko Sharm El Sheikh, které patří k nejnavštěvovanějším a nejrychleji se rozvíjejícím destinacím v Egyptě. Toto pulzující letovisko nabízí moderní hotely, restaurace a obchody, ale také bohaté sportovní zázemí a prvotřídní příležitosti pro potápění ke korálovým útesům.

Sharm El Sheikh
Foto: hotelové komplexy můžou být oázou klidu

Oblast Sharm El Sheikhu je lemována pásmem vysokých hor a překrásných údolí, které z něj vytvářejí oázu plnou slunce a celoročního koupání. Kdo by to byl řekl, že ještě nedávno byl jen malou beduínskou vesničkou, jejíž obyvatelé se zabývali především rybolovem. Nadvládu nad touto oblastí měli dlouhou dobu Izraelci, kteří zde vybudovali první hotely. K navrácení Sinaje pod egyptskou svrchovanost došlo v roce 1982 v důsledku izraelsko-egyptských mírových dohod, jež byly podepsány v Camp Davidu již v roce 1978. Egyptská vláda se poté rozhodla pokračovat v prvotním izraelském plánu a udělat z Sharm El Sheikhu přímořské středisko. V té době zde stály pouhé tři hotely.

Od druhé poloviny 80. let 20. století jsou zde budovány vhodné podmínky pro turisty, kteří touží obdivovat drsnou krásu zdejší přírody a také neopakovatelné bohatství podmořského života. Během dvou desítek let se tak z malé osady stalo pulzující moderní letovisko, které nabízí návštěvníkům vysoký standard poskytovaných služeb. Při výstavbě ubytovacích zařízení však musí být dodržována poměrně přísná stavební omezení - zdejší hotely nesmějí být příliš vysoké, aby nezastiňovaly panorama hornatého vnitrozemí.

V současnosti se zde nachází okolo stovky hotelů, včetně poboček známých světových značek jako jsou například pětihvězdičkové luxusní hotely Marriott, Four Seasons, Ritz, Carlton nebo hotel Savoy. Většina z nich lemuje nádhernou zátoku Naama Bay, která je jakýmsi centrem celé oblasti Sharm El Sheikhu. Samotný Sharm El Sheikh sice stále vypadá jako typické arabské město, ale je zde znát značný vliv zahraničních turistů. Vedle mešit a arabských súkú (trhů) jsou k vidění podniky určené převážně návštěvníkům ze západního světa – jde například o občerstvení KFC či McDonald´s. Rovněž noční život je přizpůsoben stylu a požadavkům turistů.

Sharm El Sheikh
Foto: národní park Ras Mohamad je vyhledáván potápěči z celého světa

Mnohé z hotelů mají přímý přístup k okraji korálového útesu, který je největším lákadlem Sharm El Sheikhu. Jsou zde ideální podmínky pro potápění, ale i velmi průměrní plavci si mohou s brýlemi a šnorchlem užívat nepřeberného bohatství podmořského světa. Důležité je přibalit si boty do vody, abyste se mezi korály mohli bezpečně pohybovat. Pokud s potápěním teprve začínáte, je tato oblast skvělou volbou. Samozřejmě i zkušení potápěči si mohou být jistí, že jim tato část Rudého moře poskytne nejlepší podmínky pro tento rekreační sport.

Fascinující barevný podmořský svět na korálových útesech můžete pozorovat takřka od úsvitu až do soumraku. Jelikož zde rozvoj turistického ruchu začal až mnohem později než v Hurghadě, je i dnes možné zde najít dobře zachovalé korálové útesy jen pár metrů od pobřeží. Kromě podmořských aktivit se však můžete věnovat také mnoha vodním sportům, jako je například windsurfing, vodní lyžování nebo plachtění. Pro milovníky golfu je zde připraveno skvělé 18 jamkové hřiště. V Sharm El Sheikhu naleznete nejen křišťálově čistou vodu, velké korály, exotickou podvodní flóru a faunu, ale také sirné lázně, které mají léčivé účinky na revmatické a kožní choroby.

Díky teplému subtropickému podnebí, které se vyznačuje suchými a horkými dny je tato lokalita hojně navštěvovaná i mimo letní měsíce. Šnorchlování a potápění je zde tak umožněno v každém ročním období. Průměrná teplota se přes letní sezónu pohybuje v rozmezí 30 - 45°C a v zimních měsících málokdy klesne pod 20°C. Teplota mořské vody se pohybuje od 21°C v zimě až po příjemných 28°C v létě.

Celkově je tato lokalita ideální jak pro relaxaci, tak pro dobrodružnou dovolenou. Jestliže patříte mezi vyznavače aktivní dovolené, vyzkoušejte jízdu na koních či velbloudech, vydejte se na pouštní safari, navštivte beduínské oázy nebo horské masívy dosahující nadmořské výšky až 2000 metrů. Nezapomenutelný je například noční výstup na Mojžíšovu horu, která je s výškou 2285 metrů nad mořem nejvyšší horou Sinaje. Z jejího vrcholu si pak můžete vychutnat jedinečný východ slunce. Mezi Mojžíšovou horou a Horou sv. Kateřiny se nachází ještě starobylý klášter sv. Kateřiny. Klášterní kostel zde nechala vystavět v roce 330 císařovna Helena, která byla nadšenou propagátorkou křesťanství. Klášter ukrývá justiniánskou baziliku, která opatruje velmi ceněné byzantské mozaiky z 6. století.

Oblíbený je také výlet do Luxoru, Jeruzaléma, na Titan Island nebo do hlavního města Káhiry. Asi 30 km od Sharm El Sheikhu se navíc rozkládá podmořský národní park Ras Mohamed s neporušenými korálovými útesy. Jde o jeden z celkem pěti národních parků v oblasti Sinajského poloostrova, vyhlášen byl v roce 1983. Právě zde se můžete potápět k těm nejkrásnějším korálovým útesům Rudého moře, jako jsou Yolanda a Žraločí útesy. Útesy Yolanda byly pojmenovány po nákladní lodi, která zde ztroskotala v roce 1981. Spolu se Žraločími útesy tvoří světově nejvyhledávanější potápěčskou lokalitu. Žijí zde tisíce druhů ryb, které tvoří celý fungující ekosystém. Každým rokem tento mořský park navštěvuje stále více turistů.


Zvětšit mapu
 

Kontextová reklama.

 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.

Potápění v Rudém moři

Potápění v Rudém moři

Zájemců o potápění a šnorchlování u nás stále přibývá. Tento sport nabízí možnost nahlédnout na život pod hladinou a přitom i protáhnout své tělo zdravým pohybem. Jelikož však v naší zemi toho pod vodou není zas až tolik k vidění a také počasí vodním radovánkám často nepřeje, míří zájemci o potápění zhusta do zahraničí.

celý článek

 

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko