Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nuweiba - informace o letovisku

Na Sinajském poloostrově se na pobřeží Akabského zálivu rozkládá egyptské přímořské letovisko Nuweiba. Od ostatních letovisek, jež jsou omývány vodami Rudého moře, se Nuweiba liší především tím, že se neproslavila jako potápěčský ráj, ale především jako destinace určená pro nicnedělání a relaxaci na rozlehlých písčitých plážích.

Původně byla Nuweiba jen beduínskou vesnicí, která v době izraelské okupace Sinajského poloostrova, po tzv. Šestidenní válce, sloužila jako vojenská základna. Izraelci ji přejmenovali na Neviot. Jakmile se Nuweiba vrátila pod egyptskou nadvládu, byl v ní vybudován důležitý přístav, který dnes zajišťuje lodní spojení především s jordánskou Akabou.

Samotná Nuweiba se začala budovat v 80. letech minulého století, ale byla nejpomaleji se rozvíjející turistickou oblasti na pobřeží jižního Sinaje. Přesto se stala oblíbenou destinací především nezávislých cestovatelů, kteří oceňovali její strategickou polohu i přírodní krásy, kterými oplývá. Tehdy zde existovaly jen rodinné penziony, malé hotýlky a kempy, které poskytovaly levné a jednoduché ubytování. Nakonec potenciál zdejších překrásných panenských pláží objevili zahraniční investoři, kteří začali s výstavbou luxusních hotelů pro náročnou klientelu.

Majitelé dosavadních ubytovacích zařízení tak neměli šanci soupeřit o klienty se světoznámými hotelovými řetězci, které prostřednictvím cestovních kanceláří nabízejí pobyty za nepřekonatelné ceny. Nejoblíbenějším a nejluxusnějším hotelem je Hilton Coral Reef, který se pyšní nádhernou tropickou zahradou a pláží s pozvolným vstupem do moře. Přesto si rodinné hotýlky své klienty našly. Dodnes sem totiž rádi jezdí tzv. batůžkáři a studenti, kteří dávají přednost levnějšímu ubytování, kde si navíc mohou více vychutnat orientální atmosféru. Asi jeden kilometr od centra Nuweiby je městečko Tarabin, kde naleznete kemp vystavěný v beduínském stylu, jenž nabízí levné chatky na pronájem.

Dnešní Nuweiba je skvělou základnou pro ty, kdo se chtějí věnovat nejrůznějším druhům vodních sportů, jako je například windsurfing, jízda na vodních lyžích, plachtění nebo plavání. I když zde nejsou zrovna ideální podmínky pro potápění a pozorování podmořského života, nemusíte se bát, že byste byli o tuto nádheru ochuzeni. Pokud se vydáte dále podél pobřeží, dorazíte do oblasti, kde se jistě korály nachází. Také si můžete najmout loďku, která vás zaveze ke korálům na otevřeném moři.

Jestliže patříte k milovníkům bujarého nočního života, budete v Nuweibě zklamáni. Není zde žádné centrum s  bary a diskotékami. Zde je nutné vystačit si se zázemím hotelu a jeho animátorskými programy. Naopak lidé milující klidné procházky podél pobřeží budou nadšeni. Podél pláží naleznete také příjemné venkovní restaurace zařízené v beduínském stylu. Typické koberce a polštáře přímo vybízí k odpočinku a relaxaci arabským způsobem.

V Nuweibě se nachází také malý přístav, kam každý den připlouvá jen několik málo výletních lodí, jež jsou zpestřením hlavně pro malé děti. K významným památkám v blízkosti letoviska patří hrad Nuweiba z roku 1893. V současné době usiluje o zápis do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Poloha Nuweiby je ideální pro návštěvu mnoha zajímavých míst na Sinaji, jako je třeba Mojžíšova hora nebo klášter svaté Kateřiny. Vyrazit můžete také do izraelského Jeruzaléma či jordánské Petry.

 

Kontextová reklama.

 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko