Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nuweiba - informace o letovisku

Na Sinajském poloostrově se na pobřeží Akabského zálivu rozkládá egyptské přímořské letovisko Nuweiba. Od ostatních letovisek, jež jsou omývány vodami Rudého moře, se Nuweiba liší především tím, že se neproslavila jako potápěčský ráj, ale především jako destinace určená pro nicnedělání a relaxaci na rozlehlých písčitých plážích.

Původně byla Nuweiba jen beduínskou vesnicí, která v době izraelské okupace Sinajského poloostrova, po tzv. Šestidenní válce, sloužila jako vojenská základna. Izraelci ji přejmenovali na Neviot. Jakmile se Nuweiba vrátila pod egyptskou nadvládu, byl v ní vybudován důležitý přístav, který dnes zajišťuje lodní spojení především s jordánskou Akabou.

Samotná Nuweiba se začala budovat v 80. letech minulého století, ale byla nejpomaleji se rozvíjející turistickou oblasti na pobřeží jižního Sinaje. Přesto se stala oblíbenou destinací především nezávislých cestovatelů, kteří oceňovali její strategickou polohu i přírodní krásy, kterými oplývá. Tehdy zde existovaly jen rodinné penziony, malé hotýlky a kempy, které poskytovaly levné a jednoduché ubytování. Nakonec potenciál zdejších překrásných panenských pláží objevili zahraniční investoři, kteří začali s výstavbou luxusních hotelů pro náročnou klientelu.

Majitelé dosavadních ubytovacích zařízení tak neměli šanci soupeřit o klienty se světoznámými hotelovými řetězci, které prostřednictvím cestovních kanceláří nabízejí pobyty za nepřekonatelné ceny. Nejoblíbenějším a nejluxusnějším hotelem je Hilton Coral Reef, který se pyšní nádhernou tropickou zahradou a pláží s pozvolným vstupem do moře. Přesto si rodinné hotýlky své klienty našly. Dodnes sem totiž rádi jezdí tzv. batůžkáři a studenti, kteří dávají přednost levnějšímu ubytování, kde si navíc mohou více vychutnat orientální atmosféru. Asi jeden kilometr od centra Nuweiby je městečko Tarabin, kde naleznete kemp vystavěný v beduínském stylu, jenž nabízí levné chatky na pronájem.

Dnešní Nuweiba je skvělou základnou pro ty, kdo se chtějí věnovat nejrůznějším druhům vodních sportů, jako je například windsurfing, jízda na vodních lyžích, plachtění nebo plavání. I když zde nejsou zrovna ideální podmínky pro potápění a pozorování podmořského života, nemusíte se bát, že byste byli o tuto nádheru ochuzeni. Pokud se vydáte dále podél pobřeží, dorazíte do oblasti, kde se jistě korály nachází. Také si můžete najmout loďku, která vás zaveze ke korálům na otevřeném moři.

Jestliže patříte k milovníkům bujarého nočního života, budete v Nuweibě zklamáni. Není zde žádné centrum s  bary a diskotékami. Zde je nutné vystačit si se zázemím hotelu a jeho animátorskými programy. Naopak lidé milující klidné procházky podél pobřeží budou nadšeni. Podél pláží naleznete také příjemné venkovní restaurace zařízené v beduínském stylu. Typické koberce a polštáře přímo vybízí k odpočinku a relaxaci arabským způsobem.

V Nuweibě se nachází také malý přístav, kam každý den připlouvá jen několik málo výletních lodí, jež jsou zpestřením hlavně pro malé děti. K významným památkám v blízkosti letoviska patří hrad Nuweiba z roku 1893. V současné době usiluje o zápis do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Poloha Nuweiby je ideální pro návštěvu mnoha zajímavých míst na Sinaji, jako je třeba Mojžíšova hora nebo klášter svaté Kateřiny. Vyrazit můžete také do izraelského Jeruzaléma či jordánské Petry.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko