Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Soma Bay - informace o letovisku

Soma Bay je egyptské letovisko rozkládající se na malém poloostrově, kde je obklopeno vodami Rudého moře. Najdete jej cca 45 km jižně od Hurghady a 5 km severně od Safagy. Na poloostrov se dostanete hlídanou vstupní branou po jediné příjezdové cestě. Nemá sem tak přístup nikdo jiný než hotelový personál a hosté hotelových komplexů.

V okolí se rozkládá několik krásných písečných pláží, které jsou velkým lákadlem pro návštěvníky z nejrůznějších koutů světa. Většina pláží má navíc pozvolný vstup do moře, což ocení především rodiny s dětmi. Vyzkoušet si zde můžete i řadu vodních sportů jako jsou vodní lyže, windsurfing, kánoe, šnorchlování a potápění. Pro potápěče je Soma Bay se svými korálovými útesy doslova rájem.

V Soma Bay si přijdou na své také milovníci golfu, kteří zde najdou 18 jamkové golfové hřiště a také uznávanou golfovou akademii navrhnutou slavným golfovým hráčem Gary Playerem. Golfové hřiště s názvem Cascades Soma Bay je jedním z prvních golfových hřišť otevřených na západním pobřeží Rudého moře. Pravidelně se umísťuje na prvních místech v žebříčku nejlepších golfových hřišť mimo Evropu. Čtenáři časopisu „Golf Journal“ jej zařadili mezi 20 nejlepších světových hřišť. Cascades Soma Bay tak společně s luxusním hotelem Sheraton tvoří pátý nejlepší golfový resort na africkém kontinentě. První příčky zaujaly 4 golfové resorty v Jihoafrické republice.

Hřiště Cascades Soma Bay je obklopeno vodami Rudého moře a z druhé strany vyprahlou pouštní krajinou. Jedná se sice o pouštní golfové hřiště, ale voda u něj hraje významnou roli. Je totiž zpestřeno a doplněno několika lagunami, potoky a dvě jamky dokonce končí vodopádem, podle kterého bylo vlastně celé hřiště pojmenováno. V jeho sousedství se nachází ještě další, o něco menší 9 jamkové hřiště, které je určeno jak začátečníkům, tak i pokročilým golfistům.

Soma Bay nabízí řadu kvalitních hotelů se službami na nejvyšší úrovni i restaurací lákajících na ochutnávku plodů moře a dalších specialit. Pokud budete chtít udělat dobře svému tělu, navštivte místní lázně zaměřené na thalassoterapii. Lázeňské procedury využívají léčebných a blahodárných účinků vody Rudého moře, která pomáhá odstraňovat kožní problémy. Tato procedura vznikla v 19. století ve Francii a v současné době zažívá celosvětový boom.

Z letoviska Soma Bay se vám naskýtají skvělé možnosti výletů k mnoha egyptským památkám. Během fakultativních výletů můžete navštívit Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 

Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club

Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club

V roce 1998 bylo v blízkosti egyptského letoviska Soma Bay vybudováno golfové hřiště Cascades Golf & Country Club. Jde o jedno z prvních golfových hřišť otevřených na západním pobřeží Rudého moře, které se v současnosti řadí mezi dvacítku nejlepších hřišť na celém světě. Žádný golfista by si proto jeho návštěvu neměl nechat ujít.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko