Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hurghada - informace o letovisku

Hurghada je v současné době jedním z nejvýznamnějších egyptských letovisek na pobřeží Rudého moře. Nabízí totiž krásné písčité pláže, křišťálově čistou vodu s bohatým podmořským životem, celoroční sluneční svit a skvělé podmínky pro nejrůznější vodní sporty. Poskytuje nadstandardní služby a je připravena vyhovět potřebám i těch nejnáročnějších turistů.

Dějiny Hurghady nejsou starší než 30 let. V 80. letech 20. století se na místě původní rybářské vesničky Al Ghardaqa začaly stavět první hotely a ta se začala proměňovat v turistické centrum. V tomto období proběhly významné investiční akce do rozvoje turistické infrastruktury. Investice pocházely nejen z egyptské státní pokladny, ale také ze zahraničí. Od té doby sem míří davy turistů, které lákají především ideální podmínky pro potápění, průzračné moře a atraktivní pouštní krajina. Dnes již Hurghada nabízí vše, co je potřeba ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené u moře. Je nejen vyhlášeným místem pro letní rekreaci, ale také největším městem na pobřeží Rudého moře. Rozkládá se podél pobřeží v délce více než 15 km a neustále se rozšiřuje.

Egypt - Hurghada

Celkem se zde nachází přes sto hotelů a penzionů a další každým rokem přibývají. Je to vlastně souvislý pás hotelových komplexů táhnoucí se směrem na jih od původní malé rybářské osady. Může za to rostoucí zájem o dovolenou v těchto místech. Z původní malé vesničky, která dala letovisku jméno, se stal turistický trh s tradičními rukodělnými výrobky a typickými suvenýry. V centru staré Hurghady můžete najít koptský kostel, mešitu, nechybí ani typický bazar a manufaktura na zpracování ryb, arabské kavárny i luxusní restaurace. Hurghada se proslavila rovněž bohatým nočním životem. Je zde nepřeberné množství restaurací, barů, klubů a diskoték, které nabízejí zábavu až do ranních hodin. I když je Egypt muslimskou zemí, kde platí prohibice alkoholu, v Hurghadě ho bez problémů najdete na nápojových lístcích – vše je přizpůsobeno zahraničním turistům, kterých zde každý měsíc přijede na 120 tisíc.

Hurghada leží na západním pobřeží Rudého moře, jižně od Suezského průplavu a zdejší příznivé klimatické podmínky umožňují rekreaci po celý rok. V letních měsících teploty v letovisku málokdy klesají pod 33°C a teplota vody bývá často vyšší než 25°C. Čekají zde na vás překrásné nekonečné pláže s jemným pískem, luxusní hotely, restaurace, golfová hřiště, obchody, ale i další služby, které jsou spojeny s představou kvalitní dovolené. Máte možnost provozovat nejrůznější vodní sporty, jako je windsurfing, podmořské rybaření, plavání a samozřejmě šnorchlování a potápění. Pokud jste se ještě nikdy nepotápěli a máte chuť to vyzkoušet, můžete si zakoupit výukový program určený naprostým začátečníkům nebo potápěčům bez licence.

Egypt - Hurghada - mapa

Zdejší korálové útesy jsou jedny z nejkrásnějších na světě, teplé vody Rudého moře tvoří ideální prostředí pro život nejrůznějších pestrobarevných druhů ryb. Vzhledem k vysoké koncentraci turistů již ale bohužel nejsou korálové útesy v blízkosti pláží tolik zachovalé. Davy turistů přirozeně podmořskému světu škodí, a tak byla v roce 1992 založena společnost Hurghada Environmental Protection and Conversation Association, která se snaží uchovat krásu korálových útesů i pro další generace. Navštívit můžete také mořské akvárium, představující veškerou floru a faunu Rudého moře, projet se na koni po pláži, vydat se na výlet do pouště na velbloudech, oslech nebo čtyřkolkách.

Dovolenou v Hurghadě můžete okořenit některým ze široké nabídky výletů, které organizují místní cestovní kanceláře. Letovisko je výborným výchozím bodem pro uskutečnění mnoha cest za poznáváním egyptské kultury. Vydat se můžete například do Karnaku, Luxoru, Údolí králů, za egyptskými pyramidami, na výlet lodí s proskleným dnem, nebo do dolů Mons Porphyritis, kde se těžil bílofialový krystalický kámen porfyr. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada i cesty na blízké ostrůvky, z nichž nejznámější je Giftun. Právě u něj najdete neopakovatelný svět korálových útesů. Další jedinečné možnosti potápění je nabízejí asi dvě hodiny plavby od Hurghady. Kdo má zájem, může navštívit lagunu Šaab al-Erg s útesem, kde je možné zahlédnout i delfíny a rejnoky. Velikou předností tohoto letoviska je přítomnost mezinárodního letiště, které nabízí přímé spojení i s několika městy v České republice.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 

Potápění v Rudém moři

Potápění v Rudém moři

Zájemců o potápění a šnorchlování u nás stále přibývá. Tento sport nabízí možnost nahlédnout na život pod hladinou a přitom i protáhnout své tělo zdravým pohybem. Jelikož však v naší zemi toho pod vodou není zas až tolik k vidění a také počasí vodním radovánkám často nepřeje, míří zájemci o potápění zhusta do zahraničí.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko