Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Počasí v Egyptě

Pokud jste se rozhodli strávit dovolenou v Egyptě a rozhodujete se, která doba je pro návštěvu země nejvhodnější, pak vězte, že se sem můžete vypravit prakticky kdykoliv. Za nejvhodnější dobu pro návštěvu je považováno jaro nebo podzim, kdy jsou teploty pro středoevropany přijatelné. V létě v Egyptě panují nesnesitelné vedra, v zimě se zase můžete setkat s deštěm.

Egypt má výrazné pouštní podnebí, což znamená, že zde panují velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Přes den bývá horko a sucho, zatímco v noci je chladno a občas vanou studené větry. Na pobřeží Rudého moře tyto rozdíly nejsou tak patrné, ale čím více se ocitáte v poušti, tím jsou výraznější.

Počasí v Egyptě v létě

Letní teploty mohou být především na jihu této severoafrické země, kde je soustředěna většina památek z faraonského období, velmi extrémní. Proto jestli toužíte po poznávání historie země a jejich archeologických lokalit, měli byste se vyhnout červnu, červenci a srpnu. V tomto období totiž denní teploty běžně přesahují 38˚C ve stínu a prohlídka památek by tak rozhodně nebyla žádným potěšením. Pokud přesto Egypt v těchto měsících navštívíte, připravte se na brzké vstávání. Jedině za svítání se totiž dají zdejší zajímavé lokality objevovat.

V případě, že jste se do Egypta vydali v létě jen kvůli koupání, nebudete vysokými teplotami tolik trpět. I když se i na pobřeží rtuť teploměru vyšplhá nad 40˚C, jsou tyto teploty vlivem vysoké vlhkosti vzduchu mnohem lépe snášeny než na jihu země. V poušti je pak to pravé peklo s 50 stupni Celsia. Jestliže patříte k lidem, kteří vysoké teploty špatně snášejí a dávají přednost mírnému podnebí, neměli byste v letním období do země vůbec jezdit. Mnohé cestovní kanceláře dokonce na zájezdy organizované v letním období kvůli velkým vedrům poskytují výraznější slevy.

Počasí v Egyptě v zimě

Zimy jsou v Egyptě mírné, na některých místech doprovázené deštěm. Teplota málokdy klesá pod 10˚C. V pouštních oblastech jsou v tuto dobu nejvýraznější denní a noční teplotní rozdíly, které mohou přesahovat klidně i 30˚C. V prosinci, lednu a únoru bývá na severu Egypta docela chladno a větrno. V Káhiře může být v tuto dobu neustále zataženo a večery sychravé, v Alexandrii zase neustále prší.

V letoviscích na pobřeží Rudého moře v zimě rtuť teploměru většinou nepřesáhne 20˚C ve stínu, což je příjemné. Jedinou výjimkou je letovisko Marsa Alam situované na jihu Egypta, kde panují teploty mnohem vyšší. Z toho důvodu je Marsa Alam nejoblíbenějším a nejvhodnějším egyptským letoviskem pro zimní rekreaci. Obecně se dá říct, že zimní období je jako stvořené pro poznávací zájezdy. Musíte mít však na paměti, že se v Egyptě v zimním období poměrně brzo stmívá. Slunce zapadá okolo 16h a v 17:30 už bývá úplná tma.

Ideální doba k návštěvě Egypta?

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Egypta je květen a také první polovina června. Během těchto měsíců ještě není v zemi tak veliké horko, ale počasí je již příjemné na koupání. Teplota v noci bývá průměrně okolo 20°C, v průběhu dne se vyšplhá na 30°C na slunci. Teplota moře se pohybuje mezi 20°C až 24°C. Pokud dáváte přednost aktivním zájezdům s pobyty, je nejvhodnějším obdobím začátek jara, v rozmezí března a dubna. V tuto dobu panuje velmi příjemné počasí, které je vhodné jak pro pěší turistiku, tak i pro oblíbené plavby po Nilu. I na jaře a na podzim sluníčko dost pálí, proto nepodceňujte používání opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem, hodně pijte a nezapomínejte na pokrývku hlavy.

Srážky v Egyptě

Egypt je na srážky velmi chudou zemí, přes rok jich průměrně spadne jen 2,5 až 5 cm. Nejvíce si deště užijí na severním pobřeží, kde je poměrně obvyklým jevem zimního období. Na jihu dosahuje srážkový průměr jen 10 milimetrů za pět let a v pouštních oblastech neprší téměř vůbec – v průměru jednou za 15 let.

Počasí v Egyptě podle měsíců

   Leden   Únor   Březen   Duben   Květen   Červen   Červenec   Srpen   Září   Říjen   Listopad   Prosinec 
 Minimální  teplota

11

12

14

18

22

25

27

27

25

22

17

12

 Maximální  teplota

20

21

24

27

32

34

36

35

33

29

25

22

 Teplota  moře

22

22

22

23

24

26

27

27

27

26

25

23

 

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko