Aktuálně z Egypta
14.8.2013
Po vlně násilí v Káhiře byl vyhlášen výjimečný stav, který platí do odvolání. Platí zákaz nočního vycházení v Káhiře a některých dalších oblastech, turistům se důrazně doporučuje neopouštět resorty. Pokud nemusíte, do Egypta nyní necestujte, jsou i jiná hezká místa pro strávení dovolené u moře.
6.7.2013
Vzhledem k vlně protestních demostrací v posledních dnech nedoporučujeme navštěvovat větší města - Káhiru, Luxor, Asuán či Alexandrii. Také se nedoporučuje cestovat individuálně po Sinajském poloostrově. Situace v hotelech a turistických střediscích je aktuálně relativně klidná, mimo letoviska však cestovat nedoporučujeme.
24.11. 2011
S politickou situace v Egyptě nejsou obyvatelé spokojeni, a tak znovu zaznívají protesty. Demontruje se především ve velkých městech, doporučujeme vyhnout se Káhiře. V turistických letoviscích je klid a žádné problémy. Blíží se první svobodné volby v Egyptě.
21.2. 2011
Z egyptských věznic bylo propuštěno více než 100 politických vězňů. Podle organizací na ochranu lidských práv jsou v egyptských věznicích tisíce politických vězňů. Po patnácti letech marného čekání včera povolil soud vznik nové politické strany, umírněné islámské Strany středu.
20.2. 2011
Od dnešního dne je opět otevřeno Egyptské muzeum v Káhiře, jeden ze symbolů země.
19.2. 2011
Po dvoutýdenní pauze dnes odletěla první dvě letadla do Hurghady, na zítřek jsou plánovány další tři lety.
18.2. 2011
Na náměstí Tahrír se opět demonstruje. Desetitíce lidí oslavuje "pochodem vítězství" pád prezidenta Mubaraka a zároveň vyvíjí tlak na nové vedení země, aby co nejdříve uskutečnilo požadované demokratické reformy.
14.2.2011
Egypt zaplavila vlna stávek za lepší platové podmínky. Zaměstnanci státních firem požadují odchod svých šéfů, které viní z nekalého hospodaření.
13.2. 2011
Egyptská armáda rozpustila parlament a pozastavila platnost ústavy. Bude vytvořena komise k vytvoření nové ústavy, o jejímž přijetí rozhodne referendum. Podle přesdtavitelů armády je nyní prioritní obnovit pořádek a klid v zemi a nastartovat ochromený obchod.
11.2. 2011
Podle mluvčího vládnoucí strany opustil Mubarak s rodinou Káhiru. Podle BBC se uchýlil do své rezidence v letovisku Shark El Sheikh.
10.2. 2011
Mluvčí amerického prezidenta Obamy vyzval egyptskou vládu, aby vyhověla demonstrantům. Nabádá k rychlejšímu řešení situace.
Na náměstí Tahrír statisíce lidí napjatě očekává projev prezidenta Mubaraka, očekává se jeho odstoupení z funkce. Mubarakův projev je však zklamal, prezident chce dále setrvat ve funkci, část svých pravomocí však předal viceprezidentovi. Zdůrazňuje, že nepodlehne tlaku ze zahraničí.
8.2. 2011
Na náměstí Táhrír se sešel rekordní počet demonstrantů, kteří tak dávají najevo, že je drobné změny ve vedení státu neuspokojí a dále trvají na Mubarakově rezignaci.
5.2. 2011
Na severu Egypta vybuchl plynovod zásobující plynem Jordánsko a Izrael. Spekuluje se o možném teroristickém činu. K činu se zatím nikdo nepřihlásil.
4.2. 2011
Dnešní den je nazývám dnem odchodu. Dnes totiž vyprší čas, který dostal prezident Mubarak k opuštění úřadu. Na náměstí Tahrír se nachází na 100 000 lidí, kteří požadují Mubarakovu rezignaci. Kolem náměstí jsou rozmístěny tanky a transportéry, nad městem hlídkují helikoptéry.
3.2. 2011
Atmosféra v Egyptě dále houstne. Stoupenci prezidenta Mubaraka útočí na zahraniční novináře, které vyní z toho, že se snaží svrhnout vládní režim.
Dochází k dalším krvavým střetům mezi vládními příznivci a odpůrci. Armáda se snaží zamezit dalším střetům. Armáda nyní hraje klíčovou úlohu, očekává se, na kterou stranu se egyptští generálové připojí.
2.2. 2011
Do ulic vyrazili i příznivci prezidenta Mubaraka, kteří si přejí ukončení protestů. Mezi nimi a demonstranty za Mubarakovo odstoupení došlo ke střetům, skupinky obou táborů se tloukli tyčemi a hází po sobě kameny a zápalné lahve. Výsledkem jen na 600 zraněných a jeden mrtvý. Podle demonstrantů jde o provokaci řízenou vládním režimem, prezidentovi příznivci jsou prý ve skutečnosti převlečení policisté. Ministr vnitra tyto domněnky ostře odmítl.
1.2. 2011
V Káhiře a dalších městech dále demostrují statisíce egypťanů za odstoupení prezidenta Mubaraka. Armáda slíbila, že proti demostrantům nezasáhne a oslabila tak Mubarakovu pozici.
Na letišti v Káhiře se tisíce cizinců snaží opustit zemi, situace je velmi napjatá ...
Mubarak chce vést zemi až do podzimních voleb, to je pro demonstranty nepřijatelné. Požadují Mubarakovu okamžitou demonstraci.
31.1. 2011
Rabování v Egyptě se z obchodů přesunulo i na muzea a archeologické památky. Organizované bandy se zaměřili i na tak významné lokality, jako je Gíza, Abúsír, Sakkára nebo Egyptské muzeum v Káhiře. Věršina egypťanů se však snaží památky chránit, živých řetězem např. obklopili Egyptské muzeum do doby, než přijela policie.
V centru Káhiry na náměstí Tahrír se podle BBC schromáždilo na 50 tisíc demonstrantů. Prezident jmenoval novou vládu, to však rozvášněné davy neuspokojí, požadaují Mubarakovo odstoupení.
Cestovní kanceláře ruší únorové termíny zájezdů do Egypta.
30.1. 2011
V letovisku Hurghada se objevili první případy rabování. V Káhiře pokračují protesty. Charterové lety do Egypta pokračují podle plánu, nekteré však mají i několik hodin zpoždění. Cestovní kanceláře začínají turistům nabízet změnu termínu zájezdy bez poplatků, případně výběr jiné destinace.
29.1. 2011
100 mrtvých, 2 000 zraněných, taková je bilance nepokojů k dnešnímu dni. Egyptská vláda dnes rezignovala, ale egypťané dále domostrují a požadují rezignaci prezidenta. Úřady obnovily zákaz vycházení - platí od čtvrté odpoledne do osmé ráno. V přímořských letoviscích zatím nejsou turisté ohroženi.
Prezident Mubarak obsadil místo viceprezidenta a naznačil tak, že nepředá úřad svému synovi Gamálovi. Místo viceprezidenta bylo obsazeno poprvé v třicetileté éře Mubarakovi vlády. Do funkce byl jmenován šéf zpravodajské rozvědky Umar Sulajmán.
28.1. 2011
Při střetech armády s demostranty zemřelo v Káhiře už nejméně 20 lidí, dalších tisíc je zraněných. Demonstranti zaútočili na ministerstvo zahraničí a vtrhli do budovy státní televize, do ulic vjely tanky.
28.1. 2011
Pátek hněvu, pod tímto heslem dnes pokračují masivní demonstrace proti vládě prezidenta Husního Mubaraka. Vláda vyhlásila zákaz nočního vycházení, blokuje internet a provoz mobilních sítí. Ministerstva zahraničních věcí doporučuje vyhýbat se Káhiře, větším městům a místům demonstrací.
27.1. 2011
Nositel Nobelovy ceny míru a bývalý šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Muhammad Baradej přiletěl do Káhiry, aby podpořil demonstranty. Rozsáhlé demostrace po celém Egyptě jsou největším projevem nespokojenosti s vládním systémem od nástupu prezidenta Mubaraka k moci v roce 1981. Demonstranti požadují odstoupení Husního Mubaraka a chtějí zabránit předání moci z otce na syna Gamála, ke kterému by mělo dojít při prezidentských volbách v září tohoto roku.
26.1. 2011
Protivládní nepokoje v Egyptě pokračují, po celé zemi demostrují desetitisíce lidí. Centrem demonstrací je Káhira, kde policie stovky demostrantů zatkla. Podle Tomia Okamuri z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur demostrace neohrožují turisty v letoviscích na pobřeží Rudého moře.
25.1. 2011
Při protestech v Káhiře zemřeli 3 lidé. Až 15 000 lidí demonstruje v egyptské metropoli proti vládě prezidenta Husního Mubaraka. Podle agentury Reuters zemřel při nepokojích jeden policista a dva demonstranti.
9.12. 2010
Podle nejnovějších informací stojí za útoky v Sharm El Sheiku dva žraloci. Jednoho se podařilo chytit, druhý stále uniká. Většina pláží v oblasti je otevřena, zákaz koupání stále platí v oblasti Naama Bay a severně od oblasti Ras Nasrani.
5.12. 2010
Po dalším útoku žraloka v Šarm El Sheikhu zemřela sedmdesátiletá německá turistka. Bohužel se tím potvrdil názor Organizace pro ochranu přírody v Hurghadě, která varovala, že ulovení žraloci nebyli ti, kteří útočili. Nenašli totiž v jejich žaludcích žádné liodské ostatky. Další informace k útokům žraloků najdete v článku Žraloci řádí v Rudém moři.
4.12. 2010
Egyptské úřady znovu otevřely pláže. Podle jejich informací byli usmrceni dva žraloci, kteří stáli za útoky.
1.12. 2010
V letovisku Sharm El Sheikh došlo k útokům žraloka na turisty. Čtyři ruští turistié jsou hospitalizováni v Káhiře, jejich stav je vážný. Egyptské úřady uzavřely pláže do odvolání.
Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.
Poznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.
Vypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.
Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě.
Nejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.
DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek.
TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč.
ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč?
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby.
OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.
Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko