Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Makadi - informace o letovisku

Asi 30 kilometrů jižně od Hurghady se nachází atraktivní prázdninový resort Makadi, který získal věhlas především díky své nádherné pláži, v jejíž blízkosti jsou korálové útesy lákající potápěče a vyznavače šnorchlování. Kromě toho nabízí toho moderní letovisko vše potřebné k uspokojení potřeb i těch nejnáročnějších klientů.

V Makadi vyrostlo několik velkých a luxusních hotelových komplexů, které se vyznačují bohatou nabídkou služeb na vysoké úrovni. Ačkoliv je Makadi obklopeno pouští, oblast je známá svou zelení a čistotou. Obrovským lákadlem tohoto střediska jsou obrovské bazény patřící místním hotelovým komplexům. Bazén náležící k hotelu Le Meridien je dokonce označován jako největší v celém Egyptě.

Egypt - Makadi

V minulých letech bylo vystavěno i menší „centrum“, které mělo zdejším hotelům poskytovat jakési zázemí s obchody a nejrůznějšími podniky. Je možné zde posedět v některé z restaurací nebo typických kaváren poskytujících evropský standart služeb. Najdete zde také směnárnu, diskotéku, internetovou kavárnu a vše, co může návštěvník potřebovat.

Makadi se rozkládá okolo stejnojmenného zálivu, který se pyšní těmi nejkrásnějšími plážemi v oblasti Hurghady. Na své si zde přijdou především milovníci pěkného koupání. Jen několik metrů od břehu se v moři objevují korálové ostrůvky, na nichž můžete pozorovat nádherný podmořský život. Oblast je tak ideální pro vyznavače potápění a šnorchlování. Samozřejmě máte v Makadi možnost věnovat se i jiným aktivitám, jako je tenis, golf, či plážový volejbal. Mezi ženami jsou velmi populární hodiny aerobiku a břišních tanců vedené profesionálními cvičitelkami. Děti zase zaujmou malé akvaparky, kde mohou trávit čas na skluzavkách, tobogánech a jiných atrakcích.

Pěknou atrakcí je také malý vláček, který převáží hosty mezi jednotlivými hotely a do centra letoviska. Makadi je považováno za jedno z klidnějších letovisek, je tak vhodné pro seniory a rodiny s dětmi. Navíc, pokud byste zatoužili po ruchu většího letoviska, stačí nasednout na autobus a vydat se do Hurghady.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 

Potápění v Rudém moři

Potápění v Rudém moři

Zájemců o potápění a šnorchlování u nás stále přibývá. Tento sport nabízí možnost nahlédnout na život pod hladinou a přitom i protáhnout své tělo zdravým pohybem. Jelikož však v naší zemi toho pod vodou není zas až tolik k vidění a také počasí vodním radovánkám často nepřeje, míří zájemci o potápění zhusta do zahraničí.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko