Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dahab - informace o letovisku

Na jihovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova se rozkládá příjemné menší letovisko Dahab, což v překladu z arabštiny znamená „zlato“.  Podle některých pramenů vychází název městečka z faktu, že se v okolních horách tento drahý kov skutečně těžil. Jiné zdroje zase uvádějí, že pojmenování Dahab vychvaluje barvu místních pláží.

Než se začalo s výstavbou hotelových komplexů, byl Dahab beduínskou vesničkou s hliněnými domy, mezi nimiž se procházela stáda koz a velbloudů. V současnosti je Dahab destinací, která se těší velké oblibě jak domácích tak i zahraničních turistů. Přesto se Dahabu daří uchovávat svou exotickou tvář a najdete zde typické rysy beduínského života.

Letovisko Dahab se dělí na dvě hlavní části – novou Dahab City plnou nejluxusnějších hotelů, které splní očekávání náročnějších turistů a na pobřežní Asálu, která vyrostla z původní beduínské vesnice. Asála se dále dělí na severní Masbat s kempy, hotýlky a restauracemi a Mashrabu plnou moderních hotelových komplexů. S ubytováním tak v Dahabu nebývá problém. Najdete zde všechny cenové kategorie, od luxusních hotelů až po mládežnické ubytovny. Obecně lze říct, že ubytování v tomto letovisku je cenově velmi přijatelné. V Dahab City najdete všechny potřebné instituce, jako je banka, směnárny, pošta a všelijaké úřady. Pokud holdujete nočnímu životu, přijdete si v této čtvrti jistě na své.

Dahab je velmi oblíbený především u mladé klientely, protože se může pochlubit širokou nabídkou sportovních aktivit, jako je například potápění, vodní lyžování, windsurfing, paragliding a další. Milovníci šnorchlování a potápění zde budou jistě nadšeni, Dahab je totiž jednou z nejoblíbenějších potápěčských lokalit na pobřeží Rudého moře. Pobřeží Akabského zálivu skýtá výborné podmínky k potápění, v okolí letoviska se nachází vyhlášená místa jako Canyon, Blue Hole či Islands. Vydat se můžete také na nepopsatelně krásné útesy Ras Abu Gallum či Gabr el Bint, což pro vás bude jistě nezapomenutelný zážitek.

Pokud jste se ještě nikdy nepotápěli, ale láká vás to zkusit, máte možnost se přihlásit do kurzu některého z mnoha potápěčských klubů. Jestliže chcete jen šnorchlovat, ale nemáte na to výbavu, není nic jednoduššího, než si ji půjčit. Půjčovny tohoto vybavení jsou v Dahabu doslova na každém rohu. Počítejte však s tím, že korály v blízkosti pobřeží již nejsou, vzhledem k velkému počtu návštěvníků, tak zachovalé a pestré. Mezi oblíbená místa patří chráněný Majákový útes na severu Asály nebo Úhoří zahrada, kde žije kolonie úhořů.

Zdejší písčitý záliv je lemován množstvím svěžích datlových palem. Nikde jinde na pobřeží Egypta neroste přirozeně tolik palem jako právě v Dahabu. Pěknou kulisu dodává městečku načervenalé pohoří v sinajském vnitrozemí, ke kterému se můžete vypravit během safari na velbloudech. Asi dvě hodiny jízdy od letoviska Dahab se nachází hora Sinaj a klášter svaté Kateřiny, které můžete využít pro celodenní výlet.

 

Kontextová reklama.

 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 

Egyptská letoviska - Dahab

Egyptská letoviska - Dahab

Městečko Dahab situované na jihovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova patří k egyptským lokalitám, které se těší velkému zájmu ze strany zahraničních turistů. Pobřeží Akabského zálivu, ve kterém se Dahab rozkládá, totiž skýtá výborné podmínky k potápění a právě v okolí letoviska se nachází několik světoznámých potápěčských lokalit.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko