Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marsa Alam - informace o letovisku

V atraktivní oblasti na egyptském pobřeží Rudého moře se rozkládá poměrně nové letovisko Marsa Alam. Je relativně dost vzdáleno od velkých a rušných turistických center a zatím do něj ještě nepronikla masová turistika. Je tak ideální destinací hlavně pro vyšší věkové kategorie či rodiny s dětmi.

Marsa Alam je moderní oázou uprostřed pouště, ve které bylo přímo na nádherných plážích vystavěno několik luxusních, samostatně stojících hotelových komplexů. Ještě donedávna stálo v Marsa Alamu jen několik málo provizorních ubytovacích kapacit pro nadšené potápěče a dobrodruhy, kteří toužili prozkoumat tuto oblast. I dnes je zde v porovnání s jinými egyptskými letovisky ještě poměrně málo hotelů. Za alespoň částečný rozvoj městečka může fakt, že leží na důležitém dopravním uzlu pobřežní komunikace a spojnice Edfu s údolím Nilu.

Jistou nevýhodou Marsa Alamu může být prozatím chybějící turistická infrastruktura mimo hotelové komplexy.  Z jedné strany vás obklopuje azurové Rudé moře a na druhé straně se rozprostírá jen nekonečná nehostinná poušť. Jste tak odkázáni na zábavu, kterou pro vás zajistí animátoři v hotelu. Příjemnou výhodou je však jen několikakilometrová vzdálenost od letiště, které bylo vybudováno v roce 2001.

Poloha na pobřeží Rudého moře nabízí více než vhodné podmínky pro potápění a pozorování podmořské scenérie. Největším lákadlem Marsa Alamu jsou tak především korálové útesy plné pestrobarevných ryb ukryté pod hladinou průzračně čistého moře. Neustále jsou zde objevovány nové a nové oblasti pro potápění a šnorchlování. K těm nejvyhlášenějším patří Elphinstone, Daedalus Reef nebo Zabargat. Zaplavat si můžete s delfíny, pozorovat několik druhů žraloků, včetně žraloka šedivého a kladivouna. Na zájemce zde čeká také široká nabídka sportovních aktivit a kulturních akcí.

V Marsa Alamu poměrně často fouká silný vítr, který způsobuje značné vlnobití. Většina hotelů má proto vystavěny vlnolamy, které chrání děti hrající si ve vodě u břehu před nebezpečnými vlnami. Kromě pláží s pozvolným přístupem do moře se zde nachází také pláže, kde se do vody dostanete po dlouhém molu, které je na konci opatřeno schůdky. Na konci mola je již značná hloubka, proto by se do vody měli vydávat jen zkušení plavci. Při výběru hotelu berte tedy v úvahu i typ pláže, která se před ním nachází.

Poloha letoviska nedaleko obratníku raka je ideální k podnikání netradičních výletů. Vyrazit můžete například ke smaragdovým Kleopatřiným dolům nacházejícím se mezi nilským údolím a Marsa Alamem. Tato archeologická lokalita je známá z dob faraónského Egypta, kdy se zde těžily smaragdy, jež byly symboly síly a věčnosti. Oblíbený je výlet k tzv. Dolphin house, což je korálový útes, kam se stahují hejna delfínů, aby si odpočinula a skryla se před predátory. Dobře dosažitelné jsou z Marsa Alamu také stavby v Luxoru, Karnaku, Abu Simbelu či Asuánská přehrada. Pokud si chcete nakoupit nějaké suvenýry, doporučujeme zajet do nedalekého městečka El Quseir.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 

Potápění v Rudém moři

Potápění v Rudém moři

Zájemců o potápění a šnorchlování u nás stále přibývá. Tento sport nabízí možnost nahlédnout na život pod hladinou a přitom i protáhnout své tělo zdravým pohybem. Jelikož však v naší zemi toho pod vodou není zas až tolik k vidění a také počasí vodním radovánkám často nepřeje, míří zájemci o potápění zhusta do zahraničí.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko