Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Safaga - informace o letovisku

Asi 50 kilometrů jižně od Hurghady se na pobřeží Rudého moře rozkládá malé turistické středisko Safaga. Místo je vyhlášeno nádhernými plážemi a bohatým podmořským životem. Na své si zde přijdou především turisté, kteří upřednostňují poklidný ráz dovolené.

Safaga stejně jako další egyptská pobřežní letoviska byla původně jen malou rybářskou vesničkou a jejího ducha si zatím stále uchovává. Safaga je dnes součástí rozsáhlé oblasti pobřeží Hurghady, nebylo zde však vystavěno tolik hotelů, proto zde panuje větší klid. Přesto se počítá s tím, že v následujících letech místní hotely naváží na řetězec hotelů táhnoucích se na jih od Hurghady přes oblast Makadi. Zatím se rozsáhlé plány na nějakou větší výstavbu nedaří uskutečňovat.

I když je Safaga prozatím poměrně klidným a nedotčeným místem, každoročně si získává stále více příznivců. K jejím přednostem patří výborné podmínky pro nejrůznější vodní sporty. Díky pravidelným větrům je ideální destinací pro windsurfing i kitesurfing a dokonce se o ní mluví jako o jednom z nejbezpečnějších surfařských míst. U hotelu Shams Safaga se na břehu široké písčité pláže nachází známý windsurfingový Club Mistral. Na 200 metrů širokém a mělkém úseku moře si můžete nacvičovat start z vody. Pokud máte rádi rychlou jízdu, uspořádejte si soukromý závod na úžasný ostrov Toubia, který je ve skutečnosti písečným nánosem vzdáleným asi 2 km od břehu. V Safaze se také nachází profesionální škola výuky na katamaránu Hobbie-Cat, kterou najdete také na pláži hotelu Shams Safaga.

Rádi sem přijíždějí také milovníci potápění, na které čekají velmi zachovalé korálové útesy s bohatým podmořským životem. Turistický ruch zatím stav zdejších korálů nijak nepoznamenal. S kompletní potápěčskou výbavou nebo jen tak se šnorchlem je možné pozorovat pestrobarevné rybky pod mořskou hladinou. V Safaze můžete dokonce spatřit i delfíny, murény, perutýny či dokonce i menší žraloky.

Těm, co si chtějí jen užívat sluníčka a nicnedělání, nabízí Safaga dokonalé a čisté písečné pláže. Ty jsou zde velmi rozmanité, proto při výběru dovolené v této lokalitě dávejte pozor, jaký vstup do moře je právě u vašeho hotelu. Na mnoha místech je pozvolný, což je skvělé pro rodiny s malými dětmi. Jdete třeba i 50 metrů do moře a stále máte vodu po kolena. Jinde se však do moře dostanete jen přes korály po molu. Na prostorných plážích bývá vždy dostatek slunečníků a lehátek. Počasí je zde stabilní, obloha po většinu času slunečná a bez mraků. Místní lidé říkají, že zde prší přibližně dvakrát do roka.

V poklidné Safaze byly vystavěny příjemné hotely různých kategorií poskytující kvalitní služby na úrovni. Hotelové komplexy stojí nejen v městečku, ale i na pobřeží třeba 20 km od centra Safagy. Pokud však hledáte rušný život a bujarou noční zábavu, pak pro vás Safaga nebude to pravé. Jelikož jsou zdejší hotely obklopeny doslova pouštní krajinou, tak romantické procházky či výlety za zábavou nepřipadají příliš v úvahu. Večer se tak můžete projít akorát malou promenádou s obchůdky, restauracemi a typickými kavárnami. Jinak si musíte vystačit pouze s animačními programy ve svém hotelu. Hotely jsou si toho vědomy, a proto mají v zásobě spoustu sportovního vybavení a možností zábavy. Vyzkoušet a zahrát si můžete tenis, stolní tenis, squash, minigolf, kulečník, beach voleybal, pétanque nebo se zúčastnit aerobiku na pláži. Rozhodně se zde nudit nebudete.

 

Kontextová reklama.

 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 

Safaga - podmořský ráj potápěčů

Safaga - podmořský ráj potápěčů

Egypt znají všichni především jako zemi velkých pyramid a starodávných faraonů. Přesto většina turistů, přijíždějících do této historicky zajímavé země, míří především do prázdninových letovisek u Rudého moře, kde tráví převážnou část své dovolené opalováním se na plážích, šnorchlováním a potápěním se v moři.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko