Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potápění v Safaze

Město Safaga nacházející asi 50 km jižně od Hurghady patří mezi největší turistická centra oblasti. Na pobřeží bylo vystavěno množství hotelových komplexů. Hlavním lákadlem pro turisty jsou vodní sporty – windsurfing, kitesurfing, potápění, apod. Teplota vody je v rozmezí od 21 do 27°C. Teplota na pobřeží může být v létě vyšší než 45°C, v zimě ale může klesnout pod 20°C. Potápění v oblasti je vhodnější spíše pro pokročilejší potápěče, ne až tak z důvodu těžkosti ponorů, jak spíše těžší dostupností míst.

Abu Kafan

Lokalitu můžeme rozdělit na jižní a severní část. Jižní část je zajímavá výskytem želv, pokud zde není silný proud a kaňonem, ve kterém je velice silný proud, což bývá mimořádným zážitkem pro zkušené potápěče. Maximální ponor je 33 m. V severní části se rozprostírá ohromná zahrada plná korálů. Pokud poplujeme k tomuto místu od jihu, je nutné počítat se silným proudem, který nás může odvléci na volné moře!

Arpha Bank

Jedná se o podmořskou horu, kterou je však poněkud těžké nalézt. Tento ponor je skutečně pouze pro velmi zkušené potápěče, v lokalitě je špatná orientace.

Fellow Rocks

Potápění v této lokalitě patří k těm nejzajímavějším. Tři metry nad hladinu ční dvě věže, které konči v hloubce 25 metrů. Bohužel počasí zde nebývá vždy dobré a je dost těžké zakotvit. Nejlepší je proto jet na místo motorovou lodí, která na potápěče počká na otevřeném moři.

Gamul Kebir

Tento útes s lagunou uprostřed je přístupný pouze za klidného počasí. Díky poměrně hojnému výskytu barakud se místu někdy přezdívá „Barracuda house – „Domov barakud“.

Panorama Reef

Jeden z největších útesů poblíž Safagy nabízí několik tras potápění. Největší atrakcí jsou strmé stěny spadající do hloubky až 200 m. Hojně se zde vyskytují různé mořské, velké ryby.

Tobya Arbaa/Seven Pillars

Jedná se skutečně o sedm bohatě porostlých korálových homolí vyčnívajících nad hladinu z hloubky 10 – 15 m, v jejichž spodních částech jsou malé jeskyňky obývané rybkami.

Salem Express

Ani v okolí Safagy nechybí možnost ponoru k vraku. Tento 100 metrů dlouhý trajekt se potopil po nárazu na útes v roce 1991 při návratu poutníků z Mekky. Z posádky čítající více než 1500 lidí jich přežilo pouze 180. Lodí se dá proplout od nákladového prostoru až k přídi. Potápěči s vhodným vybavením se mohou vydat na průzkum chodeb a kajut. Zejména na levoboku je však nezbytné mít vodící šňůru a nůž (může dojít k zamotání do vodících šňůr ponechaných zde předchozími potápěči). V nepřístupných částech lodi se stále ještě nacházejí těla pasažérů, která nemohla být vyzvednuta. Nechme je tedy v klidu odpočívat.

Další lokality: Gamul Soraya/Gamul Soghira, ras Abu Soma, Sha´ab Cloude, Sha´ab Quais, Sha´ab Saiman, Sha´ab Sheer, Tobias Reefs, Tubya Hamra

 

Kontextová reklama.

 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko