Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Quseir - informace o letovisku

Asi 120 kilometrů jižně od Hurghady se na pobřeží Rudého moře rozkládá malé a poklidné letovisko El Quseir, které zatím odolává velkému turistickému boomu. V celé oblasti najdete jen několik hotelů, proto jsou zde ideální podmínky pro odpočinek, relaxaci a pohodovou dovolenou.

Městečko El Quseir se může pochlubit poměrně bohatou historií. Bylo založeno už v dobách faraonů a sloužilo jako výchozí bod pro lodě plující do země Punt. Do 10. století byl El Quseir jedním z důležitých přístavů v Rudém moři a také představoval významný mezník pro poutníky cestující do Mekky. Stal se prospěšným centrem obchodu mezi údolím Nilu a Rudým mořem. Úpadek nastal v 16. století, kdy bylo město opevněno Otomany. Přesto zůstal El Quseir i nadále osídlen. Poté, co Britové zvítězili nad Francouzi a získali El Quseir pod svou nadvládu, stalo se město důležitým střediskem obchodu s kořením mezi Indií a Británií.

Svůj význam ztratil El Quseir s otevřením Suezského průplavu v roce 1869 a začal pomalu upadat. Na počátku 20. století se jakoby probudil ze spánku a díky zpracování fosfátu znovu ožil. I když se toho kromě původního starověkého obchodního přístavu nepodařilo ve městě mnoho dochovat, oplývá jakýmsi zvláštním kouzlem, které ostatním městům na pobřeží Rudého moře chybí. Nejvýznamnější památkou je stará Otomanská pevnost, která je obklopena historickými budovami. K vidění jsou zde například klenuté domky s náhrobky různých svatých mužů a poutníků, kteří zde zemřeli během své pouti do Mekky.

Hned naproti pevnosti je umístěna kaple jemenského šejka Abdel Ghaffaar al-Yemeni. Na nábřeží si pak můžete prohlédnout faraonovu mešitu z roku 1704. V centru městečka jsou patrné pozůstatky opevnění z 16. století, které kdysi postavil sultán Selim. Vydejte se také na procházku podél pobřeží, kde si můžete naplno vychutnat ticho a pohodovou atmosféru tohoto místa. Letovisko El Quseir je vybaveno několika hotely, které nabízí ubytování na úrovni, najdete zde také restaurace, kavárny a obchůdky se suvenýry.

Jako mnohá jiná letoviska na pobřeží Rudého moře, patří i El Quseir k potápěčským rájům. Také zde naleznete úžasné pláže s jemným pískem, které mají většinou pozvolný vstup do moře, což jistě ocení rodiny s malými dětmi. Kromě příjemného koupání je můžete využít i k řadě různých plážových a vodních sportů, jako je windsurfing, vodní lyžování či paragliding. Letovisko El Quseir je doporučován spíše pro klidnější rodinnou dovolenou a pro seniory.

El Quseir leží asi 85 km od města Safaga a 110 km od letoviska Marsa Alam. Nejen s nimi, ale také s Káhirou a Hurghadou má zajištěno pravidelné autobusové spojení. V listopadu 2001 bylo zřízeno letiště v Marsa Alam a díky tomu se značně zkrátila doba přepravy do El Qusieru oproti cestě z letiště v Hurghadě.

 

Kontextová reklama.

Potápění v Rudém moři

Potápění v Rudém moři

Zájemců o potápění a šnorchlování u nás stále přibývá. Tento sport nabízí možnost nahlédnout na život pod hladinou a přitom i protáhnout své tělo zdravým pohybem. Jelikož však v naší zemi toho pod vodou není zas až tolik k vidění a také počasí vodním radovánkám často nepřeje, míří zájemci o potápění zhusta do zahraničí.

celý článek

 

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko