Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sahl Hasheesh - informace o letovisku

Asi 20 kilometrů od nejznámějšího egyptského letoviska Hurghada se nachází turistické centrum Sahl Hasheesh, jehož název v překladu znamená "zelené údolí". Jde o jednu z luxusních a velmi exkluzivních turistických destinací, která vznikla teprve nedávno a proto se může pochlubit řadou moderních hotelů.

Sahl Hashees se rozkládá kolem jednoho z nejkrásnějších zálivů Rudého moře. Celý resort vznikl pouze pro účely rozvoje turistického ruchu v oblasti a žádná z budov není starší 4 let. První hotely zde na základě originálního a důkladně propracovaného plánu vyrostly v roce 2007. Také do budoucna se ještě počítá s další rozsáhlou výstavbou, cílem je udělat ze Sahl Hasheeshe největší a nejluxusnější turistické letovisko v celém Egyptě. Prozatím není mezi návštěvníky příliš známé, tudíž sem neproudí turisté v takové míře, jako do vyhlášených egyptských center, jako je Hurghada, Taba či Sharm El Sheikh. Panuje zde klid a pohoda. Sahl Hasheesh je tak vhodný pro rodiny s dětmi nebo starší návštěvníky, kteří si mohou užívat zdejší idylickou atmosféru. Rovněž je ideálním místem pro romantickou dovolenou ve dvou, plnou relaxace i nevšedních zážitků.

Komfortní hotelové řetězce nabízí vynikající služby. Návštěvníkům jsou v letovisku k dispozici četné restaurace s nabídkou tradičních i mezinárodních jídel, bary a kavárny. V Sahl Hasheeshi je postaráno také o zábavu, k dispozici je dokonce komplex kin i středisko Serrenia, které patří k nejhonosnějším na světě. Kdo rád nakupuje, přijde si v letovisku na své, k dostání je zboží všeho druhu, od tradičních suvenýrů a drobných dárků až po kvalitní a drahé egyptské zboží. Během budování letoviska bylo myšleno také na dostatek zeleně a odpočinkových ploch. Po celodenním koupání a povalování na pláži si tak návštěvníci mohou odpočinout v některé z překrásných zahrad, ve stínu palem.

Pobřeží u Sahl Hasheeshe je lemováno nádhernými bělostnými písečnými plážemi, které omývá průzračné moře azurové barvy. Pod hladinou se ukrývá úžasný korálový útes, který je domovem pro pestrobarevná hejna rybek a další mořské živočichy nejrůznějších velikostí, tvarů a barev. Není se tak čemu divit, že je tato oblast vyhledávaným rájem pro milovníky potápění, šnorchlování a vodních sportů. Potápění v Rudém moři je nezapomenutelným zážitkem, proto neváhejte a zúčastněte se některého z potápěčských kurzů pod vedením zkušeným instruktorů.

K letovisku patří malý přístav, kde můžete sledovat kotvící rybářské i výletní lodě. Přes den to v přístavu žije, kromě rybářů se zde pohybují také turisté chystající se na některý z atraktivních lodních výletů. Večer shon utichá a vy můžete pozorovat loďky pohupující se na hladině, které jsou navíc ozářeny zapadajícím sluncem. Ze Sahl Hasheeshe se můžete vydat na fakultativní výlet například do Hurghady nebo do pouště, kde navštívíte beduínskou vesničku, projedete se na velbloudovi nebo čtyřkolce. Toto nové letovisko je skvělou volbou také pro všechny, kdo rádi aktivně tráví dovolenou.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko