Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ain Soukhna - informace o letovisku

Ain Soukhna je jedno z nejmladších egyptských letovisek na pobřeží Rudého moře. Začalo se budovat v roce 1998 a dnes se již pyšní luxusními hotelovými komplexy, restauracemi, kavárnami, hřišti, obchodními centry a příjemnými parky. Rozkládá se asi 40 kilometrů od Suezského průlivu.

Ještě na začátku 90. let minulého století byla Ain Soukhna útočištěm pro egyptskou chudinu. V té době však došlo v tomto regionu k objevení horkých minerálních pramenů, což vedlo ke zvýšení zájmu okolního světa. Název Ain Soukhna znamená v překladu právě „horký pramen“. Rozvoj tak na sebe nenechal dlouho čekat a začal stavební boom větších hotelových komplexů. Dnes středisko nabízí jedny z největších lázní a terapeutických center na Středním východě.

Jelikož je Ain Soukhna vzdáleno asi jen hodinu a půl jízdy autem od hlavního města Káhiry, stalo se oblíbeným prázdninovým střediskem obyvatel této metropole. Velkým lákadlem jsou nejen zdejší široké a dlouhé udržované písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, ale také průzračně čisté moře, krásná a bohatá flora, kvalitní ovzduší a všudypřítomná pohoda. Ain Soukhna je oázou klidu s kulisou červených hor a arabské pouště v pozadí.

Najdete zde jak luxusně vybavené hotely vyšších kategorií, tak i menší penziony a především soukromé rekreační vily vlastněné bohatými Egypťany. Letovisko vyhledávají zejména rodiny s dětmi, pro které je zde připraveno skvělé zázemí v podobě hřišť a vodních parků. Toto letovisko není vhodné pro šnorchlování a potápění, takže pokud patříte mezi vyznavače těchto rekreačních sportů, raději si vyberte jinou destinaci. Na své si zde přijdou spíše jen milovníci slunce a sladkého nicnedělání na plážích.

Díky své poloze je Ain Soukhna ideální pro podnikání výletů nejen do Káhiry, ale také do Alexandrie, která se řadí k nejstarším městům v Egyptě. Navštívit můžete četné památky a zajímavá místa, jako třeba Suezský průplav či koptské křesťanské kláštery Svatý Antonín (nejstarší funkční klášter na světě) a Svatý Petr situované v horách poblíž městečka Zafrana. Rituály, které se v těchto klášterech provozovaly v minulosti, se podařilo dochovat v nezměněné podobě do dnešních dní. V komplexu kláštera svatého Antonína můžete navštívit několik kostelů a kaplí. Nachází se zde také pramen sv. Antonína a jeskyně, ve které tento světec rozjímal. K jeskyni se dostanete po 1158 dřevěných schodech. Oba kláštery spojuje 35 km dlouhá cesta, po které se svatý Antonín a svatý Petr chodili navštěvovat.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 

Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella di Mare Golf and Country Club

Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella di Mare Golf and Country Club

V jednom z nejmladších egyptských letovisek Ain Soukhna, které vyrostlo na pobřeží Rudého moře, byl před pár lety vybudován golfový resort Stella do Mare Golf and Country Club. Místní golfové hřiště, které je dílem architekta Karla Littena dnes patří k nejlepším v Egyptě.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko