Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Gouna - informace o letovisku

Na pobřeží Rudého moře se ve vzdálenosti asi 20 km od Hurghady rozkládá moderní letovisko s názvem El Gouna, což v překladu z arabštiny znamená „laguna“. Toto letovisko bylo nově vytvořeno, a proto se od ostatních egyptských letovisek dosti liší. Je ideální pro klienty vyžadující prvotřídní služby a nabízí možnost strávení luxusní dovolené.

S výstavbou El Gouna bylo započato v roce 1990 egyptskou hotelovou společností s názvem Orascom, jejímž záměrem bylo vystavět jedno z nejluxusnějších letních letovisek na pobřeží Rudého moře. Tento záměr se opravdu povedl, i když zde naleznete i tříhvězdičkové hotely, převažují hotely pětihvězdičkové se službami na vyšší úrovni, než bývá zvykem ve zbytku Egypta. Ti opravdoví milovníci luxusu si mohou užívat dokonce v jednom novém šestihvězdičkovém hotelu, který je vzorem hotelnictví v Egyptě. Kromě hotelů zde najdete i krásné soukromé rezidence. Celá El Gouna působí velmi čistým a klidným dojmem a tak trochu připomíná lázeňské městečko.

Během výstavby bylo vybudováno několik umělých kanálů a lagun, které se zařezávají i několik stovek metrů do vnitrozemí. Kolem těchto lagun jsou rozprostřeny hotely v orientálním stylu a celé místo tak působí jako orientální vesnička. Samozřejmě se pyšní restauracemi, bary, nočními kluby, diskotékami, kasinem i vlastním přístavem. El Gouna nabízí také dostatek příležitostí ke sportovnímu a kulturnímu vyžití.

Díky lagunám tak mají i hotely, které neleží přímo na pobřeží, vlastní pláž a přístup do moře. Jednotlivé umělé ostrůvky jsou pospojovány mosty a po kanálech jezdí malé loďky převážející turisty. Právě proto bývá El Gouna často označována za egyptské Benátky. Koupání je možné buď v lagunách, nebo na pláži u otevřeného moře. Pláže jsou zde velmi dobře udržované a poskytují veškerý servis. Na některých najdete dlouhá mola, ze kterých je umožněn přístup ke korálovému útesu. Milovníci vodních sportů si zde opravdu přijdou na své, můžete vyzkoušet potápění, kite surfing, vodní lyžování, parasailing, šnorchlování a mnoho dalšího.

Pokud vás přestane bavit lenošení na pláži, můžete se vydat do golfového centra s názvem Steigenberger Golf Resort, které je celé obklopené lagunou. Toto mistrovské hřiště bylo navrženo americkým architektem G. Batesem, je dlouhé 6 300 metrů a čítá 18 jamek. Vhodné je jak pro náročné, tak i začínající golfisty a na první pohled vypadá mnohem jednodušší, než tomu je ve skutečnosti. Další možností zábavy jsou motokáry či paintballová střelnice. El Gouna vlastní i malé akvárium, které najdete poblíž hotelů Sultan Bey a Panorama Inn.

Součástí letoviska je malé centrum s obchody, restauracemi, kavárnami a najdete zde i školu, kostel a mešitu. Zámožné klientele však odpovídají také ceny, které jsou mnohem vyšší než například v Hurghadě nebo jiných částech země. V místních obchodech to vypadá spíše jako v Evropě a téměř odtud vymizelo i smlouvání, které je pro Egypt tak typické. Mnoho lidí však ocení, že zde nepotkají všudypřítomné a mnohdy až otravné obchodníky nutící jim své zboží. Tyto lidi, kteří patří k neodmyslitelnému koloritu Egypta, v El Gouna prostě nepotkáte. O výjimečnosti střediska El Gouna svědčí i fakt, že soukromé rezidence zde vlastní řada světových herců, zpěváků a politiků.

El Gouna svým návštěvníkům nabízí tři přístavy pro zakotvení jejich luxusních jachet a také malé letiště určené pro přistávání soukromých letadel. Dalším znakem tohoto luxusního střediska je příprava čerstvé vody pomocí odsolovacích zařízení. Odpadní voda se po vyčištění používá k zalévání hotelových zahrad a také zdejšího 18 jamkového golfového hřiště. Náklady na zavlažování jsou obrovské, místní zeleň tak patří k nejdražším u Rudého moře. Po středisku je možné se pohybovat například otevřenými autobusy, které jezdí až do přístavu a staví na několika místech. Jinak je z El Gouny zajištěna pravidelná doprava do Hurghady.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club

Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club

V roce 1999 bylo na okraji egyptského letoviska El Gouna otevřeno golfové hřiště El Gouna Golf Club, které milovníkům tohoto sportu nabízí jedinečné možnosti vyžití. Hřiště je se čtrnácti hotely v El Gouna spojeny pravidelnou kyvadlovou dopravou.

celý článek

 

Potápění v Rudém moři

Potápění v Rudém moři

Zájemců o potápění a šnorchlování u nás stále přibývá. Tento sport nabízí možnost nahlédnout na život pod hladinou a přitom i protáhnout své tělo zdravým pohybem. Jelikož však v naší zemi toho pod vodou není zas až tolik k vidění a také počasí vodním radovánkám často nepřeje, míří zájemci o potápění zhusta do zahraničí.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko