Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Taba

Na severu Akabského zálivu se v neobydlené oblasti severního Sinaje rozkládá moderní letovisko Taba, které je jako stvořené pro nádhernou dovolenou. Díky své poloze umožňuje jedinečný výhled na tři sousední země – Saudskou Arábii, Izrael a Jordánsko. Svou popularitu si však získalo především díky překrásným plážím a blízkosti korálových útesů.

Taba je nejsevernějším letoviskem na pobřeží Rudého moře a vlastně v celém Egyptě. Patří k nejluxusnějším střediskům v zemi a přitom se zde nesetkáte s přeplněnými plážemi a davy turistů bojujících o místo pod sluncem. Pro ty z vás, kteří se chcete vyhnout masové turistice, je tak Taba jako stvořená.

Od války v roce 1967, kdy Izraelci zabrali pásmo Gazy, byla také Taba v jejich držení. Izraelci zde vystavěli první hotel s kapacitou 400 lůžek a právě tehdy se začala do té doby opuštěná a nehostinná oblast proměňovat na luxusní turistické středisko. Taba zůstávala v držení Izraelců i po roce 1982, kdy byl již celý Sinaj navrácen Egyptu. Teprve v roce 1989 byla na základě nových mezinárodních úmluv připojena zpět k Egyptské demokratické republice. Jelikož je letovisko situováno na přísně střežené egyptsko-izraelské hranici, není turistům v zájmu bezpečnosti povolen volný pohyb mimo turistické resorty.

Pokud se tedy na dovolené rádi bavíte na diskotékách a barech nebo prozkoumáváte okolí, zvolte raději jinou destinaci. V Tabě si po setmění budete muset vystačit jen s hotelovou zábavou a místními animátory. Taba je klidným místem s absencí jakéhokoliv většího městečka s obchody.  Její popularita tak spočívá především v překrásných rozlehlých plážích s úchvatným pozadím pouštních hor, je jako stvořená pro nicnedělání na pláži. Jinak je zde pouze letiště a oplocené hotelové komplexy.

Toto nepříjemné omezení bylo také jedním z důvodů, proč byla započata výstavba nového letoviska s názvem Taba Heights vzdáleného asi 20 kilometrů jižně od samotné Taby. Taba Heights dnes nabízí čtyř a pětihvězdičkové hotely známých světových řetězců jako Mariott, Sofitel, Hayatt Regency, Three Corners El Wekalla a International, které poskytují služby na vysoké úrovni. Najdete zde také velké 18 jamkové golfové hřiště, spousty sportovních, kulturních a nákupních možností. Využít můžete služeb potápěčského centra, centra vodních sportů či systému s názvem „dine around“. Ten vám umožňuje po předchozí domluvě a nějakém tom příplatku povečeřet ve kterémkoliv hotelu v oblasti.

Díky své poloze představuje Taba i Taba Heights podobně jako Sharm el Sheikh ideální místo, kde si můžete užívat potápění a šnorchlování. Na své si zde přijdou profesionální i rekreační vyznavači tohoto sportu. Charakteristické je pro tuto oblast téměř nulové proudění, a proto jsou ponory vhodné i pro úplné začátečníky. Zdejší pobřeží se pyšní úžasně průzračnou vodou, zachovalými korály a pestrým podmořským životem. Zahlédnout zde můžete mořské koníky a rozedrance, kteří se v žádné jiné části Rudého moře nevyskytují. Jednou z nejvyhledávanějších lokalit pro potápění je asi 15 km vzdálená malá zátoka zvaná Fjord. Tam mezi korály vyvěrá do moře sladkovodní pramen, čímž vzniká smíšená voda. Skvělé ponory si můžete vychutnat také v lokalitě Maxwell´s, Ras Amira, Marsa El Muqabila a Saracen.

Taba je také skvělým výchozím místem k výletům do sousedního Izraele nebo Jordánska. Jsou odtud nabízeny výlety do izraelského města Jeruzalém, jehož součástí je i návštěva Mrtvého moře, nebo do jordánské Akaby. Řada turistů vyráží také do Jordánska na prohlídku starobylého skalního města Petra. Oblíbený je výlet do vnitrozemí Sinajského poloostrova, při kterém navštívíte křesťanský klášter sv. Kateřiny a Mojžíšovu horu Sinaj. Právě na jejím vrcholu údajně prorok Mojžíš získal od Boha desky s Desaterem přikázání.

Další skvělou možností je také návštěva úchvatného ostrova Pharao´s Island, který je obklopen azurově modrou vodou. Ostrov byl v minulosti fénickým přístavem, později jej dobyli křižáci a nakonec se dostal do rukou sultána Salaha El Dina, který na něm vystavěl pevnost. Ostrov i s pevností zůstaly nedotčeny dodnes.


Zvětšit mapu

 

Kontextová reklama.

 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort

Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort

V jednom z nejluxusnějších egyptských prázdninových letovisek Taba Heights bylo před pár lety otevřeno 18 jamkové mistrovské golfové hřiště Taba Heights Golf Resort, které potěší hráče všech úrovní. Vyniká svou dramatickou polohou na vrcholu Akabského zálivu, z něhož je nádherný výhled na arabské, jordánské a izraelské pobřeží omývané vodami Rudého moře.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko