Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort

V jednom z nejluxusnějších egyptských prázdninových letovisek Taba Heights bylo před pár lety otevřeno 18 jamkové mistrovské golfové hřiště Taba Heights Golf Resort, které potěší hráče všech úrovní. Vyniká svou dramatickou polohou na vrcholu Akabského zálivu, z něhož je nádherný výhled na arabské, jordánské a izraelské pobřeží omývané vodami Rudého moře.

Taba Heights Golf Resort je jedním z nejnovějších golfových hřišť v Egyptě. Rozkládá se v blízkosti moderního letoviska Taba Heights, které se stalo vyhledávaným nejen pro řadu kulturního a sportovního vyžití, ale také pro luxusní možnosti ubytování. Najdete zde čtyř a pětihvězdičkové hotely známých světových řetězců jako je Mariott, Sofitel, Hayatt Regency, Three Corners El Wekalla a International a mnohé další, které poskytují služby na vysoké úrovni a uspokojí tak potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Nejen hotely, ale také centrum tohoto resortu bylo navrženo tak, aby byl zachován původní egyptský styl.

Taba Heights Golf Resort

Mnozí golfisté, kteří Taba Heights Golf Resort již navštívili, o tomto hřišti říkají, že je naprosto bezkonkurenční. Má totiž jedinečnou polohu na jednom z nejkrásnějších míst Sinajského poloostrova. Je obklopeno průzračně čistým mořem, načervenalými horami a nabízí výhled na tři okolní země. Golfové hřiště tak vypadá jako svěží zelená oáza uprostřed nehostinné hornaté krajiny.

Taba Heights Golf Resort byl slavnostně otevřen v roce 2007 a jeho architektem je Američan John Sanford, zakladatel společnosti Sanford Golf Design a člen American Society of Golf Course Architects (USGA). Hřiště tak splňuje veškeré americké i evropské normy, odpovídá nejvyšším světovým standardům a může hostit mezinárodní golfové turnaje. Hřiště je 18 jamkové, par 72, a dosahuje délky 6486 metrů. Rozkládá se na ploše 550 tisíc metrů čtverečních bývalé přírodní pouště. Asi 350 tisíc metrů čtverečních bylo zatravněno a více než 8 tisíc metrů čtverečních představují vodní plochy a různé překážky.

Taba Heights Golf Resort

Zahrát si v Taba Heights Golf Resort mohou nejen členové místního golfového klubu a golfoví profesionálové PGA, ale také turisté, ubytovaní i neubytovaní hosté – prostě každý, kdo má chuť to zkusit. Každá jamka má 5 odpališť a tak si zde přijdou na své hráči různých herních kvalit. Hřiště nabízí krásná odpaliště, nádherné greeny a kvalitní fairwaye. Jeho povrch je zvlněný a široké fairwaye kopírující místní krajinu se tak nachází v rozmezí 4 až 70 metrů nad mořem. V areálu golfového hřiště byla vybudována umělá jezírka, řada bunkerů i záplavové kanály.

V těsné blízkosti moře leží jamky č. 17 a 18, které mnozí považují za nejobtížnější, protože zde odpaly komplikuje neustále vanoucí vítr. Další poměrně složitou jamkou je jamka č. 14 par 5 o délce 558 metrů. Je totiž nejdelší jamkou nejen tohoto hřiště, ale v celém Egyptě. I když tedy Taba Heights Golf Resort nevypadá na první pohled nijak obtížně, umí hráče pěkně potrápit.

Taba Heights Golf Resort

Pro začátečníky je zde připraveno několik tréninkových ploch na vysoké úrovni. Patovací green se nachází přímo u klubovny a za ním se rozkládá dostatečně velký prostor pro trénink krátké hry a hry z bunkeru. Zdejší driving range (tréninkový prostor pro nácvik golfového švihu, cvičná louka), je postaven směrem k moři a nabízí tak krásný výhled. Na těchto cvičných plochách probíhají lekce golfu pro jednotlivce i skupiny, golfoví nováčci se mohou zúčastnit první lekce odpalů.

Zázemí vám poskytne místní klubovna s klimatizovanou recepcí, venkovní i vnitřní restaurací, barem, občerstvením, vyhlídkovou terasou, obchodem, úschovnou zavazadel a šatnou. K dispozici jsou samozřejmě toalety. Využít můžete služeb nosičů tzv. kedíků, půjčit si hole nebo boty a v ceně vstupu na hřiště (green free) je zapůjčení motorového vozíku.

Taba Heights Golf Resort

Taba Heights Golf Resort je jediným hřištěm v regionu, které nabízí hru přímo pod horami a je zároveň lemováno pouští a Rudým mořem. Právě díky své unikátní poloze je otevřeno po celý rok, navštívit jej můžete klidně v prosinci nebo třeba v březnu, kdy je počasí na golf naprosto ideální. Je skvělým místem, kam utéct do tepla za golfem a užít si skvělých sportovních zážitků.

Až budete z hraní golfu unaveni, můžete v místních hotelích využít nejrůznějších zařízení pro volný čas. Nabízí se třeba koupání v bazénu, tenis, squash, relaxace ve wellness centru, posilování ve fitness centru, nakupování nebo odpočinek u drinku v místním baru. Vody Rudého moře lákají k vyzkoušení nejrůznějších vodních sportů, zejména tedy k potápění a šnorchlování. Objevíte zde nádherný podmořský život. Pokud máte zájem, můžete se také zúčastnit velbloudího safari. Taba Heights Golf Resort je vzdálen 35 kilometrů od mezinárodního letiště Taba. 

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy. 

- jap -
Fotky: www.tabaheights.com

Golfová hřiště v Egyptě:
Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort
Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VI. - Steigenberger Al Dau Golf Course
Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella Di Mare Golf and Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VIII. - Royal Valley Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club
Golfová hřiště v Egyptě X. - Katameya Heights Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XIII. - Mirage City Golf Club

Článek byl zobrazen 35 151 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko