Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potápění v Rudém moři

Zájemců o potápění a šnorchlování u nás stále přibývá. Tento sport nabízí možnost nahlédnout na život pod hladinou a přitom i protáhnout své tělo zdravým pohybem. Jelikož však v naší zemi toho pod vodou není zas až tolik k vidění a také počasí vodním radovánkám často nepřeje, míří zájemci o potápění zhusta do zahraničí.

Jedním takovým oblíbeným místem je Rudé moře. Počítá se totiž mezi nejseverněji položená korálová moře na naší planetě a přitom je zároveň relativně blízko Evropy. Z hlediska běžného turisty je pak nejdostupnějším státem na pobřeží Rudého moře Egypt. Ten pro tyto účely vybudoval několik letovisek, přičemž další zde rostou jako houby po dešti. Nacházejí se jak na pevnině, tak i na Sinajském poloostrově.

Potápění v Rudém moři

Zřejmě nejznámějším sinajským resortem je Sharm El Sheikh, počeštěle Šarm as Šajch. Kousek nad ním, přesněji 11 kilometrů severně od zdejšího letiště, najdete turistické středisko Nabg Bay (také Nabq Bay). Jde o nový resort, který je stále ještě částečně ve výstavbě. Přesto zde již stojí několik hotelových komplexů, patřících mezi oblíbené cíle cestovních kanceláří, a to i českých.

Pobřeží v Nabg Bay je jiné než v okolí, sestává ze zhruba kilometru širokého pásu mělké vody s barevnými rybkami, po kterém následuje prudký svah a oblasti s větší hloubkou. Do těchto vod můžete vyrazit za potápěčským dobrodružstvím, k dispozici jsou ovšem i mírně vzdálenější lokality, jako třeba proslulý národní park Ras Mohamed, který je rájem potápěčů. Tato část Rudého moře se dále pyšní zhruba 80 kilometrů dlouhým korálovým útesem, táhnoucím se nedaleko pobřeží směrem do Akabského zálivu. Pod hladinou se dá pozorovat nejen mnoho druhů korálů a ryb, ale třeba i vraky lodí.

Potápění v Rudém moři

V Nabg Bay najdete kromě hotelů rovněž obchůdky a obchody, kde se dají koupit různé typické egyptské výrobky a suvenýry, např. šperky, výrobky z kůže, keramika apod. Nemohou chybět restaurace, bary, kavárny a podobná zařízení. Přesto je to však poměrně klidné místo, takže máte možnost vyrazit odsud do nedalekého a přece jen o poznání rušnějšího Naama Bay. Zde se rovněž naskýtá možnost výstupu na biblickou horu Sinaj.

Abychom se do vod Rudého moře podívali i z jiné strany, nabízejí se letoviska v pevninské části Egypta. Mezi taková patří třeba klidné středisko El Queseir, ležící přibližně 120 km jižně od Hurghady. Také zde jsou pozvolně se svažující pláže, poskytující kromě koupání i příležitost zkusit různé vodní sporty, ale také mnoho možností k potápění a šnorchlování.

Potápění v Rudém moři

Přilehlá, asi 80 kilometrů vzdálená oblast se dvěma ostrovy byla dokonce vyhlášena národním mořským parkem. Pro lodě s potápěči jsou zde k dispozici vhodná kotviště. Ony dva ostrůvky se jmenují Bratři (Brother Islands), konkrétněji pak Big Brother a Little Brother. Jsou to vlastně nad hladinu vystupující vrcholky podmořského pohoří. Svahy ostrovů jsou pod vodou pokryty korály s velkým množstvím ryb. Poblíž většího ostrova, na kterém stojí malý maják, leží navíc dva vraky lodí Namibia a Aida II.

Potápění v Rudém moři

Kromě těchto ostrovů se ovšem další zajímavé potápěčské oblasti nacházejí i blíže k pobřeží. Třeba v místě nazvaném Queseir El Qadim můžete pod hladinou spatřit staré amfory, uvidíte tu i rejnoky a želvy. Zajímavé příklady mořské fauny jsou rovněž v Erg Esel a na dalších místech. Relativně nejhorší podmínky jsou poblíž útesů Quei (Quei Reefs), kde je podmořský svět chudší a více poničený. I zde je však co k vidění.

Ať už si vyberete kterékoliv letovisko, Rudé moře by vás z hlediska potápění nemělo zklamat.

- mih -

Článek byl zobrazen 35 076 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko