Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Safaga - podmořský ráj potápěčů

Egypt znají všichni především jako zemi velkých pyramid a starodávných faraonů. Přesto většina turistů, přijíždějících do této historicky zajímavé země, míří především do prázdninových letovisek u Rudého moře, kde tráví převážnou část své dovolené opalováním se na plážích, šnorchlováním a potápěním se v moři.

Ačkoliv je Safaga, podobně jako nedaleká Hurghada či Sharm El Sheikh, uměle vytvořeným a na první pohled zcela nezajímavým turistickým střediskem s několika hotelovými komplexy, získala si velkou oblibu především mezi milovníky potápění. Poklady, které se ukrývají na dně moře, sem každoročně lákají stovky vyznavačů tohoto sportu. Přesto je zde turistický průmysl zatím v počátcích svého rozmachu a právě díky tomu nesou zdejší útesy méně známek lidského působení. Panorama reef či Middle Reef jsou právem řazeny mezi nejkrásnější lokality Rudého moře. Pokud jste ještě žádný ponor nikdy neabsolvovali, nevadí, místní potápěčské školy vás vybaví vším potřebným a provedou vás barevným světem korálů a podmořského života. Při troše štěstí spatříte rejnoky, tuňáky nebo i bělocípé žraloky. Pokročilí pak mohou absolvovat ponor ke známému vraku trajektové lodi Salem Expres, jež je považován za jeden z vůbec nejzajímavěších ve zdejších vodách.

Ani ostatní vodní sporty však nezůstávají pozadu. Jsou zde vynikající podmínky pro surfování a tak není náhodou, že právě Safaga hostila v roce 1993 i Mistroství světa ve windsurfingu.

Každý den navíc pořádají hotely organizované výlety na malebný ostrůvek Tobia Island, který je situován přímo uprostřed zátoky. Je ideálním místem pro plavání a šnorchlování a můžete zde příjemně strávit celý den.


Autor: Christian Drewing

Volné dny, které nebudete zrovna trávit na moři, můžete využít k poznání zdejšího okolí. Mezi populární výlety patří návštěva starého římského osídlení Mons Claudianus. Právě odsud pochází většina stavebního materiálu, jež byl použit na stavbu Říma, Neapole a dalších významných měst. Vedle lomu se zde do dnešních dob zachovaly základy pevnosti, ubytoven, kamenných dílen a lázní. Zcela nepřehlédnutelný je téměř dvousettunový  mohutný sloup.

Ačkoliv se Safaga stává populárním letoviskem, nečekejte zde široké písečné pláže. Přístup do vody je většinou kamenitý a někde se do moře přes korály dostanete jen po molu. Také je zde mnohem menší výběr restaurací, ubytovacích možností či nočního života, než je tomu v živější a populárnější Hurghadě. Snad díky tomu zůstává Safaga klidným a přijemným místem pro trávení dovolené.

Článek byl zobrazen 11 467 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko