Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Safaga - podmořský ráj potápěčů

Egypt znají všichni především jako zemi velkých pyramid a starodávných faraonů. Přesto většina turistů, přijíždějících do této historicky zajímavé země, míří především do prázdninových letovisek u Rudého moře, kde tráví převážnou část své dovolené opalováním se na plážích, šnorchlováním a potápěním se v moři.

Ačkoliv je Safaga, podobně jako nedaleká Hurghada či Sharm El Sheikh, uměle vytvořeným a na první pohled zcela nezajímavým turistickým střediskem s několika hotelovými komplexy, získala si velkou oblibu především mezi milovníky potápění. Poklady, které se ukrývají na dně moře, sem každoročně lákají stovky vyznavačů tohoto sportu. Přesto je zde turistický průmysl zatím v počátcích svého rozmachu a právě díky tomu nesou zdejší útesy méně známek lidského působení. Panorama reef či Middle Reef jsou právem řazeny mezi nejkrásnější lokality Rudého moře. Pokud jste ještě žádný ponor nikdy neabsolvovali, nevadí, místní potápěčské školy vás vybaví vším potřebným a provedou vás barevným světem korálů a podmořského života. Při troše štěstí spatříte rejnoky, tuňáky nebo i bělocípé žraloky. Pokročilí pak mohou absolvovat ponor ke známému vraku trajektové lodi Salem Expres, jež je považován za jeden z vůbec nejzajímavěších ve zdejších vodách.

Ani ostatní vodní sporty však nezůstávají pozadu. Jsou zde vynikající podmínky pro surfování a tak není náhodou, že právě Safaga hostila v roce 1993 i Mistroství světa ve windsurfingu.

Každý den navíc pořádají hotely organizované výlety na malebný ostrůvek Tobia Island, který je situován přímo uprostřed zátoky. Je ideálním místem pro plavání a šnorchlování a můžete zde příjemně strávit celý den.


Autor: Christian Drewing

Volné dny, které nebudete zrovna trávit na moři, můžete využít k poznání zdejšího okolí. Mezi populární výlety patří návštěva starého římského osídlení Mons Claudianus. Právě odsud pochází většina stavebního materiálu, jež byl použit na stavbu Říma, Neapole a dalších významných měst. Vedle lomu se zde do dnešních dob zachovaly základy pevnosti, ubytoven, kamenných dílen a lázní. Zcela nepřehlédnutelný je téměř dvousettunový  mohutný sloup.

Ačkoliv se Safaga stává populárním letoviskem, nečekejte zde široké písečné pláže. Přístup do vody je většinou kamenitý a někde se do moře přes korály dostanete jen po molu. Také je zde mnohem menší výběr restaurací, ubytovacích možností či nočního života, než je tomu v živější a populárnější Hurghadě. Snad díky tomu zůstává Safaga klidným a přijemným místem pro trávení dovolené.

Článek byl zobrazen 11 980 krát.

Kontextová reklama

 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko