Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potápění v Hurghadě

Hurghada ležící asi 600 km od Káhiry na pobřeží Rudého moře zažívá od 90.let 20.století rychlý rozvoj a to především díky turismu. Staví se zde nové hotely, bylo vybudováno mezinárodní letiště. Jedním z hlavních lákadel je potápění. V zimě je zde sice poměrně chladno, v létě však teploty nezřídka dosahují 40°C. Celá oblast je navíc stále ovívána svěžím větrem. Město má všechno potřebné turistické vybavení: hotely, pošty, obchody, restaurace, banky a samozřejmě plně vybavená potápěčská centra. Kromě výprav za podmořským dobrodružstvím je také oblíbená výprava autobusem  do Luxoru.

Sha´ab Abu Nuhas

Tento velký útes nemají příliš v lásce námořníci, potápěči jej naopak oslavují. Na dně v jeho blízkosti leží minimálně sedm potopených lodí! Za návštěvu jistě stojí vrak Carnatic, Ghiannis D, Kimon M či Chrisoula K. Nejstarším je Carnatic. Většina vraků bývá příležitostně označena bójkami.

Ostrov Siyul Kebira

Místo vhodné pro začátečníky, hloubka nepřesahuje 25m.

El Malag

Opět místo vhodné pro začátečníky, s maximální hloubkou 20m a prakticky bez proudů.

Erg Abu Ramada

Tato skupina útesů je omývána silnými mořskými proudy. Z toho důvodu zde bují hojnost především měkkých korálů.

Ostrov Umm Gamar

Potápění v blízkosti ostrova je velice populární díky značnému výskytu ryb s jedovými ostny, při ponoru je proto nezbytné mít rukavice. Nacházejí se tu také tři korálové stavby v hloubce 10 – 20 m, které jsou uvnitř duté. V dutinách se usídlila řada živočichů. Asi pět minut člunem na jihozápad se nachází malý útes Sharbur Umm Gamar (též Sha´ab Umm Gamar či Sharbur Umm Qamar), který je dobrým místem pro začínající potápěče. Na dně poblíž útesu leží vrak policejního člunu, z kterého zbylo jen pár trosek a vraky lodí Colona IV a Gulf Fleet.

Útes Careless / Careless Reef

Místo je od Hurghady vzdáleno asi hodinu člunem, který zakotvíme na kotvišti poblíž dvou korálových věží. Mezi věžemi se rozprostírá rozsáhlá plošina v hloubce 15 – 16 m, která je plná podmořského života.  Plošina k jihu klesá až do hloubky 60 m. Lokalita je známá především díky výskytu obrovských murén. Potápění se zde doporučuje pouze při klidném počasí.

Giftun Seghir

Tato lokalita, která je vzdálená půl hodiny člunem od Hurghady, patří mezi velmi náročná potápěčská místa. Při ponoru je nezbytný potápěčský počítač a dostatek zkušeností. Nutné je počítat s velice divokým proudem, ve kterém nemohou kotvit ani čluny a do vody se tak vstupuje z malého výběžku 50 m na sever od vojenského objektu. Ponor je možný až do hloubky 46 m, kde se nachází průchodná jeskyně. Na východní  straně ostrova se rozprostírá rozsáhlý korálový útes klesající až do hloubky 40m známý jako Small Giftun. Tento ostrov spadá do chráněné rezervace.

Gota Abu Ramada

Útes bývá někdy také nazýván „Aquarium“, což dokonale vystihuje nádherný a neuvěřitelně pestrý život pod mořskou hladinou. Útes je vzdálen asi 45 min od Hurghady a je potřeba počítat z dosti vysokou návštěvností – místo je skvělé nejen pro potápění a pozorování, ale také nadšení fotografové si přijdou na své. Je však nutné si předem zjistit něco o místní živočišné říši. Řada rybek plave v těsné blízkosti potápěče, nejsou bázlivé a lákají k doteku. Jejich těla jsou však nezřídka pokrytá jedovými ostny. Jiné jsou dosti agresivní v době hnízdění a mohou nepřipraveného návštěvníka bolestivě pokousat.

El Mina / El Minya

Z Hurghady je možno se vydat také na potápění k vrakům. Jedním z nich je pávě El Mina či „Harbour Wrack“ (přístavní vrak). Jedná se egyptskou minolovku (válečná loď určená k odklízení námořních min, k ochraně bojových lodí a konvojů). Pozor, v okolí se nachází spousta munice, která je nebezpečná, proto – nesahat, nesbírat!

Al-Qamar Al-Saudi Al-Misri

Tento vrak leží severně od hlavního přístavu Hurghady, poblíž ostrova Shadwan. Vrak je však přístupný jen technickým potápěčům, ponor vyžaduje použití směsi s héliem a kvalitní zabezpečení ponoru. Výlet do lokality je možné zajistit také s konkrétními potápěčskými centry, které disponují požadovanou směsí. 

Excalibur / Suzanna

Tento vrak je vhodný i pro začátečníky.

Další lokality: Blind Reef, Makadi Bay, El Aruk, Ras Disha, Sha´ab Abu Nogar

 

Kontextová reklama.

 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko