Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club

V roce 1998 bylo v blízkosti egyptského letoviska Soma Bay vybudováno golfové hřiště Cascades Golf & Country Club. Jde o jedno z prvních golfových hřišť otevřených na západním pobřeží Rudého moře, které se v současnosti řadí mezi dvacítku nejlepších hřišť na celém světě. Žádný golfista by si proto jeho návštěvu neměl nechat ujít.

Oblíbené egyptské letovisko Soma Bay se rozkládá na malém poloostrově omývaném stejnojmenným zálivem, asi 45 kilometrů jižně od Hurghady. Kromě krásných písečných pláží a azurových vod Rudého moře s korálovými útesy nabízí svým návštěvníkům množství kvalitních hotelů se službami té nejvyšší úrovně i restaurace lákající k ochutnávce plodů moře a jiných egyptských specialit.

Soma Bay je tak vyhledáváno nejen milovníky lenošení na plážích, ale také sportovně založenými jedinci. Užívat si zde můžete jak potápění a šnorchlování, tak i golfu. Hřiště Cascades Golf & Country Club bylo navrženo legendárním jihoafrickým golfistou a architektem Garym Playerem. Ten se nechal inspirovat špičkovým hřištěm s názvem Pebble Beach, které se nachází na západním pobřeží USA.

Toto 18 jamkové hřiště par 72 leží přímo u pobřeží Rudého moře, které mu dodává jedinečné kouzlo. Na 6393 metrech nabízí kontrast zelených fairwayí, pouště a modré hladiny moře. Z druhé strany je pak obklopeno vyprahlou pouštní krajinou. Čtenáři německého časopisu Golf Journal v roce 2007 zařadili Cascades Golf & Country Club na páté místo mezi nejlepšími světovými golfovými hřišti mimo Evropu. První příčky zabraly 4 golfové resorty nacházející se v Jihoafrické republice.

I když je The Cascades pouštním golfovým hřištěm, voda u něj hraje významnou roli. Doslova vykrajuje zelenou osmičku do vyprahlé pouště poloostrova. Navíc je doplněno lagunami, jezírky, potoky a dvě jamky dokonce končí vodopádem. Právě podle těchto unikátních vodopádů bylo golfové hřiště také pojmenováno. Další jamky zase končí těsně na vrcholu nízkých útesů, jež jsou neustále bičovány větrem a tříští se o ně mořské vlny. Golfisté u těchto jamek tak mohou počítat s osvěžením v podobě vodní spršky. Ta někdy dopadne i na golfisty patující na greenu nejtěžší páté jamky s parem 3, která má název „Somské oblázky“. Vyžaduje již jistou zkušenost s golfem, nutný je totiž přesný odpal, aby míček přeletěl nad pláží a tříštícími se vlnami a dopadl na green vyčnívající nad mořem. Další poměrně složitou jamkou je čtrnáctka s parem 3, která vyžaduje odpal přes poušť na green, za kterým se již otevírá Rudé moře. Nejzajímavější jamkou je jamka číslo 12 par 4, na níž jsou dvě fairwaye obklopené pouští.

V sousedství hřiště The Cascades se nachází 9 jamkové hřiště par 27 s celkovou délkou 1124 metrů, které bylo otevřeno v roce 2009. Hřiště Academy Course je určeno jak začátečníkům, tak i pokročilým golfistům.  Toto hřiště doplňuje ještě cvičná louka, dva pitching greeny sloužící pro  trénink kratké hry a dva patovací greeny. Na obou hřištích si mohou zahrát členové golfového klubu, ubytovaní i neubytovaní hosté, prostě každý, kdo má zájem. Probíhají zde výukové lekce pro jednotlivce i skupiny – první golfová lekce je zdarma pro všechny hosty ubytované v zálivu Soma Bay.

Jako hráči můžete využívat služeb klubovny, v níž najdete restauraci s terasou, bar, specializovaný obchod, šatny, sprchy, toalety a půjčovnu vybavení. K dispozici jsou Vám kedíci, motorové vozíky, vozíky i golfové hole. Hosté ubytovaní v hotelích situovaných v Somském zálivu mohou využívat bezplatné kyvadlové dopravy. Celkem se zde nachází 5 hotelů, z nichž dva byly otevřeny v roce 2008. Jedním z nich je i luxusní hotel La Residence des Cascades, který nabízí ubytování ve 160 perfektně vybavených pokojích. Jeho součástí jsou i unikátní talasoterapeutické lázně Les Thermes Marins des Cascades, v nichž se nabízí procedury jako relaxace v aguatonic bazénu, hydroterapie, zábaly z mořských řas, podvodní masáže a kosmetické procedury.

Ve všech hotelích v Soma Bay resortu si můžete užívat řady zařízení pro volný čas, včetně bazénů, tenisu, squashe, tělocvičen, wellness a fitness center.  V blízkosti hotelů se nachází potápěčská centra, ale kromě potápění se můžete věnovat celé řadě dalších vodních sportů, z nichž nejoblíbenější je surfování.

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy. 

- jap -
Foto: www.thecascades.com

Golfová hřiště v Egyptě:
Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort
Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VI. - Steigenberger Al Dau Golf Course
Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella Di Mare Golf and Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VIII. - Royal Valley Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club
Golfová hřiště v Egyptě X. - Katameya Heights Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XIII. - Mirage City Golf Club

Článek byl zobrazen 10 256 krát.

Kontextová reklama

 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko