Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club

V roce 1998 bylo v blízkosti egyptského letoviska Soma Bay vybudováno golfové hřiště Cascades Golf & Country Club. Jde o jedno z prvních golfových hřišť otevřených na západním pobřeží Rudého moře, které se v současnosti řadí mezi dvacítku nejlepších hřišť na celém světě. Žádný golfista by si proto jeho návštěvu neměl nechat ujít.

Oblíbené egyptské letovisko Soma Bay se rozkládá na malém poloostrově omývaném stejnojmenným zálivem, asi 45 kilometrů jižně od Hurghady. Kromě krásných písečných pláží a azurových vod Rudého moře s korálovými útesy nabízí svým návštěvníkům množství kvalitních hotelů se službami té nejvyšší úrovně i restaurace lákající k ochutnávce plodů moře a jiných egyptských specialit.

Soma Bay je tak vyhledáváno nejen milovníky lenošení na plážích, ale také sportovně založenými jedinci. Užívat si zde můžete jak potápění a šnorchlování, tak i golfu. Hřiště Cascades Golf & Country Club bylo navrženo legendárním jihoafrickým golfistou a architektem Garym Playerem. Ten se nechal inspirovat špičkovým hřištěm s názvem Pebble Beach, které se nachází na západním pobřeží USA.

Toto 18 jamkové hřiště par 72 leží přímo u pobřeží Rudého moře, které mu dodává jedinečné kouzlo. Na 6393 metrech nabízí kontrast zelených fairwayí, pouště a modré hladiny moře. Z druhé strany je pak obklopeno vyprahlou pouštní krajinou. Čtenáři německého časopisu Golf Journal v roce 2007 zařadili Cascades Golf & Country Club na páté místo mezi nejlepšími světovými golfovými hřišti mimo Evropu. První příčky zabraly 4 golfové resorty nacházející se v Jihoafrické republice.

I když je The Cascades pouštním golfovým hřištěm, voda u něj hraje významnou roli. Doslova vykrajuje zelenou osmičku do vyprahlé pouště poloostrova. Navíc je doplněno lagunami, jezírky, potoky a dvě jamky dokonce končí vodopádem. Právě podle těchto unikátních vodopádů bylo golfové hřiště také pojmenováno. Další jamky zase končí těsně na vrcholu nízkých útesů, jež jsou neustále bičovány větrem a tříští se o ně mořské vlny. Golfisté u těchto jamek tak mohou počítat s osvěžením v podobě vodní spršky. Ta někdy dopadne i na golfisty patující na greenu nejtěžší páté jamky s parem 3, která má název „Somské oblázky“. Vyžaduje již jistou zkušenost s golfem, nutný je totiž přesný odpal, aby míček přeletěl nad pláží a tříštícími se vlnami a dopadl na green vyčnívající nad mořem. Další poměrně složitou jamkou je čtrnáctka s parem 3, která vyžaduje odpal přes poušť na green, za kterým se již otevírá Rudé moře. Nejzajímavější jamkou je jamka číslo 12 par 4, na níž jsou dvě fairwaye obklopené pouští.

V sousedství hřiště The Cascades se nachází 9 jamkové hřiště par 27 s celkovou délkou 1124 metrů, které bylo otevřeno v roce 2009. Hřiště Academy Course je určeno jak začátečníkům, tak i pokročilým golfistům.  Toto hřiště doplňuje ještě cvičná louka, dva pitching greeny sloužící pro  trénink kratké hry a dva patovací greeny. Na obou hřištích si mohou zahrát členové golfového klubu, ubytovaní i neubytovaní hosté, prostě každý, kdo má zájem. Probíhají zde výukové lekce pro jednotlivce i skupiny – první golfová lekce je zdarma pro všechny hosty ubytované v zálivu Soma Bay.

Jako hráči můžete využívat služeb klubovny, v níž najdete restauraci s terasou, bar, specializovaný obchod, šatny, sprchy, toalety a půjčovnu vybavení. K dispozici jsou Vám kedíci, motorové vozíky, vozíky i golfové hole. Hosté ubytovaní v hotelích situovaných v Somském zálivu mohou využívat bezplatné kyvadlové dopravy. Celkem se zde nachází 5 hotelů, z nichž dva byly otevřeny v roce 2008. Jedním z nich je i luxusní hotel La Residence des Cascades, který nabízí ubytování ve 160 perfektně vybavených pokojích. Jeho součástí jsou i unikátní talasoterapeutické lázně Les Thermes Marins des Cascades, v nichž se nabízí procedury jako relaxace v aguatonic bazénu, hydroterapie, zábaly z mořských řas, podvodní masáže a kosmetické procedury.

Ve všech hotelích v Soma Bay resortu si můžete užívat řady zařízení pro volný čas, včetně bazénů, tenisu, squashe, tělocvičen, wellness a fitness center.  V blízkosti hotelů se nachází potápěčská centra, ale kromě potápění se můžete věnovat celé řadě dalších vodních sportů, z nichž nejoblíbenější je surfování.

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy. 

- jap -
Foto: www.thecascades.com

Golfová hřiště v Egyptě:
Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort
Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VI. - Steigenberger Al Dau Golf Course
Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella Di Mare Golf and Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VIII. - Royal Valley Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club
Golfová hřiště v Egyptě X. - Katameya Heights Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XIII. - Mirage City Golf Club

Článek byl zobrazen 9 872 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko