Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ras Om El Sid - informace o letovisku

Do jednoho z nejvyhledávanějších egyptských turistických regionů Sharm El Sheikh spadá i letovisko Ras Om El Sid. Je situováno Sinajském poloostrově a omýváno vodami Rudého moře. Destinaci si oblíbily především rodiny s dětmi, pro které je zde připraveno kvalitní zázemí.

Ras Om El Sid nabízí návštěvníkům krásnou dlouhou písečnou pláž, teplou a průzračně čistou vodu, úchvatné podmořské scenérie i stálý sluneční svit. Jelikož zde dochází k dešťovým srážkám jen výjimečně, nemůže se vám stát, že vás během dovolené překvapí nepříjemný déšť, zatažená obloha nebo chlad. Slunce svítí po celý rok, všech 12 měsíců si tak můžete užívat exotické podnebí a vyhřívat si tělo pod arabským sluncem. Letní teploty šplhají až k tropickým 40 stupňům Celsia, zimní se pak pohybují okolo velmi příjemných 20˚C.

V Ras Om El Sid panuje pohodová odpočinková atmosféra. Ubytování turistů je zajišťováno v prvotřídních několikahvězdičkových hotelích. Většina z nich je vybavena vlastním bazénem s řadou vodních atrakcí, také plážovými bary, lehátky a slunečníky. V samotném letovisku je vám k dispozici vše, na co si vzpomenete. Zakoupíte zde jak suvenýry, tak i potraviny nebo oblečení. Pravidelně se zde koná trh s nejrůznějším zbožím, kde si milovníci nakupování přijdou na své. Pokud by vám to nestačilo, můžete se vydat do okolních letovisek, jako je Naama Bay nebo Sharm El Maya, která nabízí ještě mnohem širší škálu zboží. Jelikož Ras Om El Sid leží v těsné blízkosti Sharm El Sheikhu, mají klienti možnost využívat služeb, které nabízí toto živé středisko.

Do Ras Om El Sid se jezdí nejčastěji za krásnými plážemi, úžasným koupáním, potápěním a vodními sporty. Jelikož se na zdejším pobřeží nevyskytují žádné vodní proudy, je voda Rudého moře v těchto místech po celý rok příjemně teplá a průzračně čistá. Ve velkém sem přijíždějí příznivci potápění a šnorchlování, kteří pod vodou objevují barevná hejna ryb, množství korálů, rejnoky, barakudy, vodní želvy, žraloky i mnohé další pozoruhodné mořské živočichy. Na všechny milovníky podmořského světa čeká jen několik kilometrů od pobřeží ráj v podobě národního parku Ras Mohammed, který ukrývá vzácné korály a další zajímavé vodní tvory. Kdo má zájem, může se přihlásit do kurzu potápění pod vedením zkušených instruktorů.

Jako v ostatních letoviscích, i zde si můžete užívat také kiting, windsurfing, vydat se na lodní výlety nebo rybařit. Pláže v Ras Om El Sid sice nejsou tak veliké jako v jiných známých egyptských letoviscích, ale přesto jsou hodně kvalitní, dobře vybavené a vyhledávané. Někdy se stává, že bývají dost zaplněny rekreanty. Vždy si ale najdete to svoje místečko a můžete si užívat opalování, koupání nebo třeba plážových sportů. Pláž tvoří jemný zlatavý písek. Nad ní se pak zvedá pobřežní útes, na němž vyrostly četné hotely a další ubytovací kapacity. Jejich předností je, že umožňují krásný výhled na celé okolí.

Koho příliš nelákají vodní sporty ani lodní výlety a raději zůstává suchou nohou na zemi, může se vydat do chráněné oblasti Ras Mohammed, která kromě již zmíněného podmořského národního parku pod sebe zahrnuje také hory, poušť a údolí. Tato oblast je domovem pro řadu divokých afrických zvířat, jako jsou gazely, kozorožci, nejrůznější druhy plazů a ptáků. Navštívit můžete také klášter svaté Kateřiny, kde údajně Mojžíš spatřil hořící keř a obdržel od Boha Desatero přikázání.

 

Kontextová reklama.

 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko