Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ras Om El Sid - informace o letovisku

Do jednoho z nejvyhledávanějších egyptských turistických regionů Sharm El Sheikh spadá i letovisko Ras Om El Sid. Je situováno Sinajském poloostrově a omýváno vodami Rudého moře. Destinaci si oblíbily především rodiny s dětmi, pro které je zde připraveno kvalitní zázemí.

Ras Om El Sid nabízí návštěvníkům krásnou dlouhou písečnou pláž, teplou a průzračně čistou vodu, úchvatné podmořské scenérie i stálý sluneční svit. Jelikož zde dochází k dešťovým srážkám jen výjimečně, nemůže se vám stát, že vás během dovolené překvapí nepříjemný déšť, zatažená obloha nebo chlad. Slunce svítí po celý rok, všech 12 měsíců si tak můžete užívat exotické podnebí a vyhřívat si tělo pod arabským sluncem. Letní teploty šplhají až k tropickým 40 stupňům Celsia, zimní se pak pohybují okolo velmi příjemných 20˚C.

V Ras Om El Sid panuje pohodová odpočinková atmosféra. Ubytování turistů je zajišťováno v prvotřídních několikahvězdičkových hotelích. Většina z nich je vybavena vlastním bazénem s řadou vodních atrakcí, také plážovými bary, lehátky a slunečníky. V samotném letovisku je vám k dispozici vše, na co si vzpomenete. Zakoupíte zde jak suvenýry, tak i potraviny nebo oblečení. Pravidelně se zde koná trh s nejrůznějším zbožím, kde si milovníci nakupování přijdou na své. Pokud by vám to nestačilo, můžete se vydat do okolních letovisek, jako je Naama Bay nebo Sharm El Maya, která nabízí ještě mnohem širší škálu zboží. Jelikož Ras Om El Sid leží v těsné blízkosti Sharm El Sheikhu, mají klienti možnost využívat služeb, které nabízí toto živé středisko.

Do Ras Om El Sid se jezdí nejčastěji za krásnými plážemi, úžasným koupáním, potápěním a vodními sporty. Jelikož se na zdejším pobřeží nevyskytují žádné vodní proudy, je voda Rudého moře v těchto místech po celý rok příjemně teplá a průzračně čistá. Ve velkém sem přijíždějí příznivci potápění a šnorchlování, kteří pod vodou objevují barevná hejna ryb, množství korálů, rejnoky, barakudy, vodní želvy, žraloky i mnohé další pozoruhodné mořské živočichy. Na všechny milovníky podmořského světa čeká jen několik kilometrů od pobřeží ráj v podobě národního parku Ras Mohammed, který ukrývá vzácné korály a další zajímavé vodní tvory. Kdo má zájem, může se přihlásit do kurzu potápění pod vedením zkušených instruktorů.

Jako v ostatních letoviscích, i zde si můžete užívat také kiting, windsurfing, vydat se na lodní výlety nebo rybařit. Pláže v Ras Om El Sid sice nejsou tak veliké jako v jiných známých egyptských letoviscích, ale přesto jsou hodně kvalitní, dobře vybavené a vyhledávané. Někdy se stává, že bývají dost zaplněny rekreanty. Vždy si ale najdete to svoje místečko a můžete si užívat opalování, koupání nebo třeba plážových sportů. Pláž tvoří jemný zlatavý písek. Nad ní se pak zvedá pobřežní útes, na němž vyrostly četné hotely a další ubytovací kapacity. Jejich předností je, že umožňují krásný výhled na celé okolí.

Koho příliš nelákají vodní sporty ani lodní výlety a raději zůstává suchou nohou na zemi, může se vydat do chráněné oblasti Ras Mohammed, která kromě již zmíněného podmořského národního parku pod sebe zahrnuje také hory, poušť a údolí. Tato oblast je domovem pro řadu divokých afrických zvířat, jako jsou gazely, kozorožci, nejrůznější druhy plazů a ptáků. Navštívit můžete také klášter svaté Kateřiny, kde údajně Mojžíš spatřil hořící keř a obdržel od Boha Desatero přikázání.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko