Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nabq Bay - informace o letovisku

Moderní egyptské letovisko Nabq Bay je situováno na jižním pobřeží poloostrova Sinaj, asi 18 km od rušného střediska Naama Bay. Nabq Bay spadá do oblasti Sharm El Sheikhu, od kterého je vzdáleno asi 11 km. Leží v překrásné zátoce lemované dlouhými písečnými plážemi, které nabízejí spoustu možností pro provozování plážových a vodních sportů.

V Nabq Bay byla vystavěna řada luxusních hotelových resortů, které jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Hotely svým klientům nabízejí veškerý servis a často také pravidelné transfery do střediska Naama Bay. Tam se nabízí řada nákupních příležitostí s nabídkou typických výrobků z kůže, zlatých šperků a keramiky. Dobrou volbou je také návštěva rozmanitých restaurací, barů a typických kaváren v egyptském stylu.

Všechny hotelové komplexy v Nabq Bay mají bazén, na který navazuje hotelová pláž. Vstup do vody bývá většinou po dlouhém molu přes korálové podloží, proto se doporučují boty do vody. Díky blízkosti korálů je však Nabq Bay vyhledáván vyznavači potápění a šnorchlování. Toto středisko je dokonce považováno za jedno z nejlepších míst v Egyptě vhodných pro potápění. Kromě pobřežních mělčin, v jejichž teplých vodách se daří barevným rybičkám, se může pochlubit také několika různými prostředími ve větších hloubkách.

Zkušení potápěči tak mohou prozkoumávat tajuplné hlubiny ukrývající pestrobarevný svět, méně zkušení zase mohou šnorchlovat na hladině. Další možností, jak si prohlédnout podmořská tajemství, je najmout si člun se skleněným dnem a podniknout podmořskou výpravu. Nabq Bay je vyhledávané neustále se rozrůstající letovisko nabízející velmi dobré předpoklady ke strávení klidnější dovolené.

Směrem do vnitrozemí se rozprostírá rezervace Nabq Protectorate, která je pojmenovaná podle stejnojmenné oázy o rozloze 600 metrů čtverečních. Vzácností této oázy je, že zde roste mandlový prales, položený nejseverněji na světě. Toto místo je útočištěm mnoha druhů ptáků a také savců jako např. gazely nebo núbijský kozoroh. Žijí zde také beduíni kmene Mizena, kteří si na tomto území vybudovali dvě malé osady.

 

Kontextová reklama.

 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko