Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nabq Bay - informace o letovisku

Moderní egyptské letovisko Nabq Bay je situováno na jižním pobřeží poloostrova Sinaj, asi 18 km od rušného střediska Naama Bay. Nabq Bay spadá do oblasti Sharm El Sheikhu, od kterého je vzdáleno asi 11 km. Leží v překrásné zátoce lemované dlouhými písečnými plážemi, které nabízejí spoustu možností pro provozování plážových a vodních sportů.

V Nabq Bay byla vystavěna řada luxusních hotelových resortů, které jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Hotely svým klientům nabízejí veškerý servis a často také pravidelné transfery do střediska Naama Bay. Tam se nabízí řada nákupních příležitostí s nabídkou typických výrobků z kůže, zlatých šperků a keramiky. Dobrou volbou je také návštěva rozmanitých restaurací, barů a typických kaváren v egyptském stylu.

Všechny hotelové komplexy v Nabq Bay mají bazén, na který navazuje hotelová pláž. Vstup do vody bývá většinou po dlouhém molu přes korálové podloží, proto se doporučují boty do vody. Díky blízkosti korálů je však Nabq Bay vyhledáván vyznavači potápění a šnorchlování. Toto středisko je dokonce považováno za jedno z nejlepších míst v Egyptě vhodných pro potápění. Kromě pobřežních mělčin, v jejichž teplých vodách se daří barevným rybičkám, se může pochlubit také několika různými prostředími ve větších hloubkách.

Zkušení potápěči tak mohou prozkoumávat tajuplné hlubiny ukrývající pestrobarevný svět, méně zkušení zase mohou šnorchlovat na hladině. Další možností, jak si prohlédnout podmořská tajemství, je najmout si člun se skleněným dnem a podniknout podmořskou výpravu. Nabq Bay je vyhledávané neustále se rozrůstající letovisko nabízející velmi dobré předpoklady ke strávení klidnější dovolené.

Směrem do vnitrozemí se rozprostírá rezervace Nabq Protectorate, která je pojmenovaná podle stejnojmenné oázy o rozloze 600 metrů čtverečních. Vzácností této oázy je, že zde roste mandlový prales, položený nejseverněji na světě. Toto místo je útočištěm mnoha druhů ptáků a také savců jako např. gazely nebo núbijský kozoroh. Žijí zde také beduíni kmene Mizena, kteří si na tomto území vybudovali dvě malé osady.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko