Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Naama Bay - informace o letovisku

Na jižním pobřeží Sinajského poloostrova se rozkládá moderní letovisko Naama Bay, které spadá do oblasti Sharm El Sheikhu, od kterého je vzdáleno asi 5km směrem na sever. Toto rozsáhlé turistické centrum s nádhernou pobřežní promenádou je vyhledáváno zejména kvůli ideálním podmínkám pro potápění a windsurfing.

Zdejší zátoka je lemována překrásnými písečnými plážemi s kvalitním zázemím a moderními hotely převážně vyšších kategorií nabízejících kvalitní služby a servis. Pláže v Naama Bay mají většinou pozvolný vstup do moře, jsou tak vhodné pro dovádění malých dětí a pro neplavce. Na místních plážích si můžete vyzkoušet řadu různých plážových i vodních sportů, jako například windsurfing, plachtění, vodní lyžování či sportovní rybaření. Díky úchvatnému podmořskému světu zde vyrostlo také mnoho potápěčských center.

Naama Bay
Foto: zahrada na břehu Rudého moře v Naama Bay

V rámci bohaté nabídky sportovního a kulturního programu máte možnost si zahrát golf na některém z místních dobře udržovaných golfových hřišť. Nadosah z Naama Bay je například vyhlášené hřiště Mövenpick´s Jolie Ville Golf Resort.

V centru letoviska Naama Bay se můžete zastavit v řadě malých i větších obchůdků, nebo posedět u dobrého jídla či pití v některé z místních restaurací a kaváren. Při nákupu na tržnici se vyplatí vyzkoušet tradiční smlouvání, které patří k neodmyslitelnému koloritu Egypta. Téměř na každém kroku si můžete objednat a „zabafat“ vodní dýmku, jejíž vůně se line celým střediskem.

Naama Bay
Foto: noční život je v Naama Bay rušný

Z letoviska Naama Bay se nabízí spousta zajímavých výletů po okolí či celodenní výlety po Sinajském poloostrově. Nezapomenutelný je například noční výstup na Mojžíšovu horu, která je s výškou 2285 metrů nad mořem nejvyšší horou Sinaje. Z jejího vrcholu si pak můžete vychutnat jedinečný východ slunce. Mezi Mojžíšovou horou a Horou sv. Kateřiny se nachází ještě starobylý klášter sv. Kateřiny. Klášterní kostel zde nechala vystavět v roce 330 císařovna Helena, která byla nadšenou propagátorkou křesťanství. Klášter ukrývá justiniánskou baziliku, která opatruje velmi ceněné byzantské mozaiky z 6. století. Oblíbený je také výlet do Luxoru, Jeruzaléma, mořského národního parku Ras Mohamed, na Titan Island nebo do hlavního města Káhiry.

 

Kontextová reklama.

 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko