Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sharm El Maya - informace o letovisku

Název Sharm El Maya dostala zátoka, která lemuje vyhledávané egyptské středisko Sharm El Sheikh. V zátoce se začalo rozrůstat letovisko, jež bylo otevřeno pro turisty teprve nedávno a díky tomu se mu daří uchovávat si jedinečné kouzlo. Tento malebný záliv je také přírodním přístavem, v němž kotví malé lodě i luxusní jachty.

V sousedství Sharm El Maya se rozkládá další vyhledávané letovisko na pobřeží Rudého moře s názvem Naama Bay. Sharm El Maya je ideální destinací pro relaxaci a vodní sporty provozované na zdejších písečných plážích, které lemují celé pobřeží Sinajského poloostrova. Věnovat se zde můžete plachtění, vodnímu lyžování, windsurfingu i sportovnímu rybaření. Na okraji pláží rostou palmy, které poskytují příjemný stín lehátkům a zpříjemňují tak odpočinek na jinak rozpálené pláži.

Sharm El Maya - potápění

Mořské hlubiny v Sharm El Maya jsou ideální pro šnorchlování a potápění. Nedaleko se totiž nachází útes Temple Reef, který je po Ras Mohamedu vyhlášen jako druhá nejatraktivnější podmořská lokalita v Rudém moři. Oblíbeným cílem turistů je také podmořská rezervace Ras Umm. K dispozici jsou vám desítky potápěčských základen a půjčoven vybavení. Pokud neholdujete potápění, můžete využívat zdejší tenisové kurty, zahrát si squash, golf na úžasném 18 jamkovém golfovém hřišti, vydat se na koni nebo na velbloudech do vnitrozemí.

I když v Sharm El Maya vyrostlo mnoho hotelů poskytujících kvalitní služby a ubytování na úrovni, je letovisko pořád považováno za spíše klidnější oblast. Využívat můžete moderní turistický servis v podobě kaváren, restaurací a obchůdků s tradičním egyptským sortimentem jako jsou šperky, keramika, oblečení nebo výrobky z kůže. Za vidění stojí v Sharm el Maya zachovalá část města představující původní osadu a přístav.

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko