Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Univerzita al-Azhar

V blízkosti mešity al-Azhar byla v roce 988, tedy 350 let po vzniku islámu, založena stejnojmenná univerzita, která je dnes jednou z nejstarších univerzit na světě. Při vstupu do jejího areálu vstoupíte zároveň i do mešity, kombinuje v sobě totiž hned dvě instituce. Již od pradávna byla univerzita centrem islámské učenosti a dodnes si uchovává pověst nejdůležitějšího střediska zabývajícího se studiem a výkladem islámu.

Do roku 1961 se zde vyučovala pouze teologie, islámské vědy, islámské právo a arabština. V dnešní době je možné se zde věnovat výuce přírodních a společenských věd, ale každý student musí zároveň navštěvovat i přednášky z teologie a islámského práva. Posléze se z obou těchto předmětů skládají zkoušky. Zdejší rektor také patří k nejvlivnějším osobám v muslimské obci a ovlivňuje postoje k mnoha náboženským otázkám v dnešní době.

Abyste mohli být přijati ke studiu, musíte vlastnit maturitní vysvědčení z některé z al-azharských středních škol, které jsou rozesety po celém Egyptě. Studenti ze zahraničí to mají o něco těžší, nejdříve musí totiž jeden rok navštěvovat přípravný kurz, kde se naučí anglicky, arabsky a seznámí se s islámskými vědami. Pro turisty je univerzita otevřena 24 hodin denně a vstup je volný.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko