Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Heliopolis

Jako Heliopolis je dnes označováno odlehlé severovýchodní předměstí moderní Káhiry, kde se nachází významná archeologická lokalita. Tato čtvrť se pyšní unikátní architekturou a pohodovou, uvolněnou středomořskou atmosférou. Četné maurské kolonády dávají předměstí jakýsi orientální ráz.

Heliopolis se začal budovat na počátku 20. století na popud bohatého belgického průmyslníka barona Edouarda Louise Josepha Empaina. Ten nejdříve v rozlehlé pouštní oblasti severně od Káhiry vybudoval malé satelitní městečko vyzdobené teatrálními maurskými terasami a orientálními vilami. Jednotlivé domy byly od sebe odděleny širokými třídami a alejemi stromů. Původně v minulosti na tomto místě stávalo město Iunu, které patřilo k nejvýznamnějším ve starověkém Egyptě. Z něj se však podařilo dochovat jen jeden stojící obelisk.

V dnešní době už však není Heliopolis jen malým satelitním městečkem, pohltila ho totiž neustále se rozšiřující Káhira. Přesto si však tato část města dokázala uchovat svůj jedinečný šarm a pohodovou atmosféru. Kromě toho disponuje také výraznou společenskou prestiží. Hlavním administrativním centrem se stal palác Uruba, vedle něhož se nachází také sídlo prezidenta Husního Mubaraka. V minulosti palác poskytoval velmi nadstandardní ubytování s luxusními službami. Dnes už se zde ubytovávají jen představitelé cizích států, kteří jsou v Egyptě na návštěvě.

Hlavní dopravní tepnou je bulvár Al-Ahram s tramvajovou tratí uprostřed. Tramvaje projíždějí i kolem novobyzantinské baziliky, v jejíž kryptě je zakladatel Heliopolisu – baron Empain pochován. Asi kilometr od této baziliky se nachází také Empainův obytný dům, který díky reliéfní výzdobě s chrámovými tanečnicemi a bohy připomínal spíše hinduistický chrám. Dnes je ve velmi špatném stavu a není turistům přístupný.

 

Kontextová reklama.

 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko