Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jižní město mrtvých

Jako Města mrtvých bývají v Káhiře označovány dvě lokality, které ač jsou jedny z nejchudších, oplývají velkým množstvím starodávných památek a mají tak velkou historickou hodnotu. Jde o Jižní a Severní město mrtvých, o kterých by se zjednodušeně dalo říct, že jsou jakýmsi obydleným hřbitovem.

Jižní město mrtvých je chudinská čtvrť, která se rozrostla na místě původního hřbitova, který je dodnes funkční. Dnes zde našlo domov kolem 500 tisíc lidí, kteří žijí převážně v nuzných podmínkách, v jednoduchých domcích, které vyrostly mezi jednotlivými hroby, mauzolei a mešitami.

Většina památek, které se zde do dnešních dní dochovaly, patří mezi nejstarší káhirské památky, jejichž vznik se datuje do 11. až 13. století. Jižní město mrtvých se rozkládá na jihovýchod od Citadely, která je jednou z nejnavštěvovanějších káhirských památek, nachází se na skalnaté plošině nad městem a dominuje jeho východní části. Jedním z největších lákadel Citadely je jistě nádherný rozhled na město, ale také obrovská mešita Mohammeda Aliho, která zde vznikla v roce 1839 jako jedna z posledních.

Mezi nejzajímavější budovy Jižního města patří mešita Sajjída Náfise s hrobkou abbásovských chalífů, která se datuje do roku 1242. Přitažlivé je také mauzoleum egyptské vládkyně Šagarrat ad-Dur z roku 1250, komplex Huš al-Báša či hrobka příbuzných Muhammada Alího. Na jihu hřbitova je pak možné narazit na mešitu s hrobkou imáma aš-Šáfi´a, který byl zakladatelem jedné ze čtyř islámských právních škol.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko