Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jižní město mrtvých

Jako Města mrtvých bývají v Káhiře označovány dvě lokality, které ač jsou jedny z nejchudších, oplývají velkým množstvím starodávných památek a mají tak velkou historickou hodnotu. Jde o Jižní a Severní město mrtvých, o kterých by se zjednodušeně dalo říct, že jsou jakýmsi obydleným hřbitovem.

Jižní město mrtvých je chudinská čtvrť, která se rozrostla na místě původního hřbitova, který je dodnes funkční. Dnes zde našlo domov kolem 500 tisíc lidí, kteří žijí převážně v nuzných podmínkách, v jednoduchých domcích, které vyrostly mezi jednotlivými hroby, mauzolei a mešitami.

Většina památek, které se zde do dnešních dní dochovaly, patří mezi nejstarší káhirské památky, jejichž vznik se datuje do 11. až 13. století. Jižní město mrtvých se rozkládá na jihovýchod od Citadely, která je jednou z nejnavštěvovanějších káhirských památek, nachází se na skalnaté plošině nad městem a dominuje jeho východní části. Jedním z největších lákadel Citadely je jistě nádherný rozhled na město, ale také obrovská mešita Mohammeda Aliho, která zde vznikla v roce 1839 jako jedna z posledních.

Mezi nejzajímavější budovy Jižního města patří mešita Sajjída Náfise s hrobkou abbásovských chalífů, která se datuje do roku 1242. Přitažlivé je také mauzoleum egyptské vládkyně Šagarrat ad-Dur z roku 1250, komplex Huš al-Báša či hrobka příbuzných Muhammada Alího. Na jihu hřbitova je pak možné narazit na mešitu s hrobkou imáma aš-Šáfi´a, který byl zakladatelem jedné ze čtyř islámských právních škol.

 

Kontextová reklama.

 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko