Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Káhirská věž

Uprostřed Nilu v Káhiře se rozkládá ostrov Gezira, na němž se tyčí 186 metrů vysoká Káhirská věž. Tato televizní a vyhlídková věž byla postavena v roce 1961 v podobě lotosu a je výraznou dominantou oblasti. Vynechat návštěvu Káhirské věže, zvané také Burg al-qahira by byl při pobytu v hlavním egyptském městě doslova hřích. Pohled, který se naskýtá z jejího vrcholu, je pro mnohé nezapomenutelným zážitkem. Za jasného dne je možné vidět směrem na východ minarety na Citadele a směrem na západ pak pyramidy v Gíze, Sakkáře a Abusíru.

Před vstupem do haly se před vámi objeví monumentální portál se širokým vstupním schodištěm vytesaným z asuánské růžové žuly. Samotná hala je pak vyzdobena barevnými okny a nástěnnou mozaikou, která má zobrazovat tradiční i současné výjevy ze života egyptského lidu. Těsně pod vrcholem věže se nachází otáčivá restaurace s barem.

Poslední výstup na Káhirskou věž je umožněn ve 23 hodin. Pohled na noční osvětlenou Káhiru rozhodně stoj za to. Poblíž věže se nachází budova nové Káhirské opery, kulturní centrum, několik muzeí a obrovské sportovní centrum patřící klubu al-Ahly. Z těch nejpřitažlivějších muzeí jmenujme především Národní muzeum egyptského moderního umění či Mochtarovo muzeum, zasvěcené životu a dílu nejvýznamnějšího egyptského sochaře moderní doby Mahmúdu Mochtarovi (1891 – 1934).

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko