Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

nemá avatar
5 hvězdiček
jpatava
79 fotografií
12 00:00:00.května 2009

Perfektní služby, ideální hotel k odpočinku

Datum dovolené: březen 2009
Doporučil bych hotel svému známému: ANO

4 hvězdiček Lokalita
5 hvězdiček Kvalita ubytování
5 hvězdiček Čistota
5 hvězdiček Služby
4 hvězdiček Okolí
5 hvězdiček Poměr cena/kvalita
 

Ubytování

Ubytování ve dvou křídlech hotelu, čisté pokoje, všechny mají balkon nebo terasu. My byli ubytováni v přízemí s terasou. Požadovali jsme dětskou postýlku a nebyl problém. Pokoje jsou čisté a prostorné. Koupelna by snesla drobnou rekonstrukci (sem tam prasklá kachlička). Celkově v nás ale ubytování zanechalo výborný dojem.

Strava

Jedním slovem dokonalé. Snídaně, obědy a večeře v rámci all inclusive formou bufetu - velmi bohatý výběr, restaureace je rozdělena do sekcí (teplá kuchyně, sladkosti a moučníky, italská kuchyně, grill, dětský koutek, zelenina, saláty a studená kuchyně). Přes den je možnost občerstení u baru u bazénů a na pláži (pizza, deserty). Večeři je možné objednat v rybí restauraci (imitace lodi na pláži). Zatím nejlepší stravování, které jsme v Egyptě zažili.

Personál

Velmi příjemný, překvapilo nás, že spropitné nebere jako samozřejmost, tak jak je to jinde zvykem. Výborné jsou i animační programy (italsky a anglicky), pro děti se koná každý večer dětská diskotéka, jednou týdně se koná beduínksý večer (ukázka tradičních tanců, grilování, šíša).

Okolí a pláže

V okolí hotelu je pouze poušť, v blízkosti se nachází veřejná pláž (cca kilometr jižně) a rozestavěný hotel (severně). Za návštěvu stojí historické město El Quesir, které se nachází nedaleko. Nenechte si ujít především návštěvu staré pevnosti a procházku po přístavu, nakoupit suvenýry můžete ve středu města, kde se nachází velké množství obchodů. Navštívili jsme ještě městečko Port Ghalib - jedná se o moderní přístavní městečko, ve kterém mimo jiné kotví "ponorka" glassboat (doporučuji především pro děti a jedince, kteří nešnorchlují) a městečko Marsa Alam, kde ale není k vidění téměř nic.

Celkový dojem

Z deseti dnů pobytu nás prudký vítr pustil do moře pouze 4x, zbylé dny byla vyvěšena červená vlajka a zákaz koupání v moři kvůli vysokým vlnám. Přístup do moře ke korálu je možný pouze z mola. Přímo u hotelu jsou dvě pláže, které od sebe dělí skalní útes a molo. Obě jsou vybaveny lehátky a slunečníky. Vstup do moře ja kamenitý a nevhodný pro děti. Mezi dvěma křídly hotelu se nachází bazény a vodní kanál, ve kterém je možné se projet na šlapací loďce. K dispozici je také krytý vyhřívaný bazén, který jsme využívali denně (otevřené bazény byly celkem studené). Výborné pro rodiny s dětmy je dětské hřiště se skluzavkami a trampolínou. Celkově se jednalo o velmi příjemnou dovolenou, příště bych však volil jiný termín. V našem termínu docela foukalo a voda v bazénem byla celkem chladná. Dovolenou jsme si zpestřili výlety po okolním městech a celodenním výletem do Asuánu.

 
 

Kontextová reklama.

 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko