Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort

Pouhých 10 minut od slavných pyramid v Gíze se rozkládá jedno z nejlepších egyptských golfových hřišť spadající pod Dreamland Golf & Tennis Resort. V Dreamlandu však kromě hřiště najdete také zábavní park a spoustu dalších zařízení pro volný čas, včetně kin a obchodů. Jde o destinaci, která nemá na území Egypta obdoby.

Dreamland neboli Země snů tvoří areál o rozloze 2000 akrů, který se rozkládá v blízkosti Káhiry, coby kamenem dohodil od starověkých pyramid v Gíze. Z jedné strany je ohraničen Západní pouští, ze strany druhé náhorní plošinou Gíza. Jde o jednu z káhirských nejnovějších mírně surrealistických předměstských komunit. Snahou stavitelů bylo vybudovat jakousi egyptskou Kalifornii a nabídnout bohatým obyvatelům Káhiry jiný životní styl, než jaký nabízí tato stísněná, přeplněná a nepříjemně hlučná stará metropole. Projekt zahrnuje ubytovací jednotky v podobě vilek a kondominií, což jsou uzavřené rezidenční komplexy, většinou pod správou společenství vlastníků.

Ubytovací kapacity se v Dreamlandu kombinují s obchodními středisky, nákupními, konferenčními a zábavními centry, luxusním vybavením, hotely, mešitami a stojí zde také nemocnice, stáje a mnoho dalšího. Najdete zde vše, na co si vzpomenete. Země snů je doplněna tematickým parkem ve stylu Disneylandu a 18 jamkovým golfovým hřištěm s vyhlídkou na pyramidy. Jde o mistrovské hřiště, které není nijak jednoduché. Hru ztěžují úzké fairwaye táhnoucí se podél travnatých pahorků a jezer, které jsou od sebe odděleny řadami stromů a barevnými keři. Velké greeny a množství vodních překážek nádherně kontrastuje se zlatavým pouštním pískem.

Hřiště Championship Course patří se svou délkou 6588 metrů k nejdelším golfovým hřištím v Egyptě. Jeho 18 jamek par 72 je možné hrát ze čtyř druhů odpališť. Na designu hřiště, které bylo slavnostně otevřeno v roce 1997, se podepsal architekt Karl Litten. Vyvýšeniny a jezírka prověří každého golfistu a hřiště je tak výzvou plnou zajímavých situací a obtížných úderů. Přesto se hodí pro golfisty všech úrovní.

Součástí hřiště jsou dvě vyvýšeniny, které slouží jako hlavní tribuna pro diváky, kteří zde mohou sledovat závěr kola na deváté a osmnácté jamce. Děje se tak přímo před hotelem Hilton Pyramids, který má pokoje s balkony situovanými směrem na hřiště. Hosté se tak mohou kochat parádní vyhlídkou. Nejdelší a také nejmalebnější je šestá jamka s parem 5, která měří 522 metrů a stáčí se doleva kolem jezera. Oproti tomu nejkratší jamkou je jamka č. 8 s délkou 114 metrů.

Golfisté si mohou v areálu Dreamland Golf & Tennis Resortu zahrát také na menším cvičném, 9 jamkovém hřišti par 36 dlouhém 3230 metrů. Fakt, že se nacházíte nedaleko egyptských pyramid, vám připomínají mnohé detaily. K vidění jsou zde například „týčka“ mající tvar pyramid, ale také miniaturní obelisky nesoucí informace o vzdálenostech, ale Egypt připomínají také názvy jednotlivých jamek. Ty jsou spojeny se jmény egyptských faraonů, úvodní jamka se tak přirozeně jmenuje Ramses I. I proto se toto 9-ti jamkové hřiště oficiálně jmenuje The Pharaoh Course.

Na hřištích v resortu si mohou zahrát členové golfového klubu, ubytovaní i neubytovaní hosté či turistické skupiny. Nachází se zde rovněž golfová akademie, v níž výuku zajišťují profesionálové PGA. Cvičná louka s umělým osvětlením je pak k dispozici pro večerní golf. Navštěvovat můžete jak individuální, tak i skupinové lekce. Pro trénink jsou určeny také patovací a cvičné greeny.

Součástí areálu Dreamland Golf & Tennis Resort je i klubovna postavená v exotickém stylu Indiana Jonese. Jelikož k ní patří vodopády, skály, provazový most a dřevěná terasa, je považována za zlatý hřeb celého resortu. V klubovně je možné využívat restauraci, bar, salonky, specializovaný obchod, šatny i úschovnu golfových bagů. Golfistům je k dispozici půjčovna golfového vybavení, půjčovna vozítek a možnost najmout kedíky.

Jednou z možností luxusního ubytování je již zmiňovaný Hilton Pyramids Resort Hotel, v němž se nachází centrum Spa & Wellness. V něm si mohou návštěvníci užívat tělových i obličejových procedur, masáží, sauny, mohou vyzkoušet hydroterapii a využívat třeba tělocvičnu nebo navštěvovat kondiční kurzy. V hotelu se nachází bazén s plaveckým barem i dětský klub. V sousedství areálu se staví další hotely.

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy.  

Foto: www.dreamlandgolf.com

- jap -

Golfová hřiště v Egyptě:
Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort
Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VI. - Steigenberger Al Dau Golf Course
Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella Di Mare Golf and Country Club  
Golfová hřiště v Egyptě VIII. - Royal Valley Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club  
Golfová hřiště v Egyptě X. - Katameya Heights Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XIII. - Mirage City Golf Club

Článek byl zobrazen 6 835 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko