Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf City - Pyramids Golf & Country Club

Asi 55 kilometrů od egyptské metropole Káhiry se rozkládá menší městečko Solaimaneyah, které se stalo destinací vyhledávanou pro skvělé možnosti sportovního vyžití, relaxace i aktivního odpočinku. Je také rájem golfistů, v jeho blízkosti totiž vyrostl jeden z nejlepších a největších golfových resortů na Středním východě – The Pyramids Golf & Country Club.

Městečko Solaimaneyah je oázou klidu, luxusu a všudypřítomné zeleně situované nedaleko rušné a hektické Káhiry. Tvoří jej rozlehlá hlavní třída lemovaná restauracemi, obchody, zábavními i nákupními centry. V městečku je návštěvníkům k dispozici celá řada sportovních areálů i bazénů. Vzhledem k tomu, že se jeho součástí stalo i několik rozlehlých a velmi luxusních golfových hřišť, bývá nazýváno golfovým městem, tedy Solaimaneyah Golf City.

Zdejší Pyramids Golf & Country Club rozkládající se na 2000 akrech je největším golfovým resortem nejen v Egyptě, ale na celém Středním východě. Celkem zde najdete tři vzájemně propojená 9 jamková hřiště – jižní, západní a východní o délce 6404 metrů, které je možno kombinovat dle vašich dovedností. Celkem si tedy můžete zahrát 27 jamek par se stoupající náročností, z čehož turnajové hřiště má 18 jamek, par 72. Najdete zde však ještě dalších 9 jamek patřících pod hřiště par 33 s umělým osvětlením o délce 1852 metrů. Pyramids Golf & Country Club byl vystavěn pod vedením architekta Ronalda Freama a slavnostně otevřen v roce 1998.

Jižní hřiště by se dalo nazvat takovým golfovým „předkrmem“, má široké fairwaye, velké zvlněné greeny a je doplněno působivými jezery. I když jsou zde laguny, zkušenému golfistovi by hřiště nemělo dělat problémy. Západní a východní devítky jsou turnajovými hřišti. Kdo se na ně necítí, může kombinovat západní hřiště se snazší jižní devítkou. Větší počet jezer na západním hřišti zvyšuje náročnost hry o jeden nebo dva stupně, což vyžaduje větší přesnost úderů a dobrý výběr holí. Největší výzvou je mistrovské východní hřiště, kde již od první jamky vstupuje do hry voda. Dobrý výběr holí je tak základem pro překonání všech lagun. Například pětipar na sedmé jamce kříží voda dokonce třikrát. Pokud si k tomu připočtete ještě úzké fairwaye, uděláte si přibližnou představu o tom, jak dokáže hřiště testovat zdatnost golfistů.

Krátké devítijamkové hřiště je ideální pro začátečníky i golfisty, kteří si chtějí procvičit svou krátkou hru. Tréninkové a cvičné prostory patří k těm nejkomplexnějším na světě, zahrnují také největší cvičnou louku s umělým osvětlením v Egyptě. Najednou dokáže pojmout až padesát hráčů. Součástí tréninkového prostoru pro krátkou hru jsou dva greeny a cvičné bunkery. Na hřištích si mohou zahrát členové golfové akademie, golfisté za denní poplatek i turistické skupiny. Pokud máte zájem, můžete se zúčastnit individuálních či skupinových lekcí, pod vedením zkušených trenérů a členů PGA golfové akademie. Golfová akademie klubu Pyramids používá nejmodernější špičkové videovybavení, aby mohl být švih golfistů podroben důkladné analýze.

Na nejvyšším bodě resortu Pyramids Golf & Country Club najdete stromy obklopenou klubovnu, která nabízí odpočinek v příjemném prostředí s krásnými panoramatickými výhledy do krajiny. Je tak dokonalým místem pro relaxaci po náročné hře. Součástí klubovny je restaurace s terasou, kde si můžete vybrat z asijské, francouzské, italské či libanonské kuchyně. Dále zde najdete salonek, specializovaný obchod, šatny, sociální zázemí i bazén. K dispozici je také půjčovna golfového vybavení, kde si můžete zapůjčit nejen hole, ale i vozíky, motorové vozíky či „kedíky“. V polovině každého hřiště se nachází občerstvení s jídlem i nápoji.

Součástí Solaimaneyah Golf City, které je místem prvotřídních golfových zážitků, je také několik hotelů poskytujících služby na úrovni. Jedním z nich je například Hotel Solimer Golf Resort & SPA situovaný v překrásné bujné zeleni, která kontrastuje s nekonečnou žlutou pouští. Součástí hotelu jsou lázně nabízející snad vše, na co si vzpomenete. Zajít si můžete na masáže, do tureckých lázní, fitness, vyhřívaného bazénu, na jacuzzi a další procedury.  Své tělo můžete zregenerovat také v The Health Club & Spa, kde je k dispozici plně vybavená tělocvična s nejnovějším zařízením pro zlepšování kondice, parní lázně, sauna a hydromasážní vany. Solaimaneyah Family Club zase nabízí tři bazény, z nichž jeden je pouze pro ženy a jeden jen pro děti. Najdete zde také tenisové a squashové kurty. Dovolená v Solaimaneyah Golf City je tak vhodná pro golfisty s rodinami, náročnější klienty, obchodníky i skupiny. 

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy. 

- jap -
Foto: www.solaimaneyah.com

Golfová hřiště v Egyptě:
Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort
Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VI. - Steigenberger Al Dau Golf Course
Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella Di Mare Golf and Country Club  
Golfová hřiště v Egyptě VIII. - Royal Valley Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club  
Golfová hřiště v Egyptě X. - Katameya Heights Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XIII. - Mirage City Golf Club

Článek byl zobrazen 7 267 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko