Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort

Jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Egyptě je prázdninový resort Makadi, v jehož blízkosti bylo na 350 akrech vybudováno jedinečné golfové hřiště Madinat Makadi Golf Resort. Při hře se můžete kochat výhledy na nedaleké hory i Rudé moře. Hráčům je zde k dispozici klubovna, restaurace, golfový obchod i půjčovna vybavení.

Atraktivní letovisko Makadi se rozkládá asi 30 kilometrů jižně od Hurghady a láká návštěvníky na nádherné pláže, blízké korálové útesy a úchvatnou pouštní krajinu. Místní moderní hotelové komplexy se vyznačují bohatou a kvalitní nabídkou služeb, čímž uspokojují potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Navíc letovisko nabízí široké možnosti sportovního vyžití a tak se sem sjíždějí potápěči, vyznavači šnorchlování a dalších vodních sportů. Věnovat se však můžete i dalším aktivitám, jako je tenis, plážový volejbal nebo právě golf.

Madinat Makadi Golf Resort

1. října roku 2008 bylo v těsné blízkosti hotelové zóny v Makadi slavnostně otevřeno golfové hřiště Madinat Makadi Golf Resort, které je jedním z nejdelších egyptských golfových hřišť. Jeho délka je 6750 metrů z mistrovských odpališť. Součástí golfového resortu je 18 jamkové mistrovské hřiště par 72 a devítijamkové hřiště par 27. K dispozici je také krátké tříparové hřiště nabízející lekci z krátké hry za zhruba devadesát minut. Autorem těchto golfových hřišť je Američan John Sanford ze společnosti Sanford Golf Design, který při jejich vytváření dodržoval normy USGA. Díky tomu hřiště odpovídá nejjvyšším světovým standardům a kdykoliv během roku může hostit mezinárodní turnaje.

Součástí mistrovského 18-ti jamkového hřiště je šest různých odpališť, včetně juniorských, které poskytují vzdálenost 4140 metrů. Aby byly zajištěny celoroční dobré hrací podmínky, byla na fairwayích použita tráva Seashore Paspalum, jenž je odolná proti soli a na greenech tráva Sea Dwarf Paspalam. V areálu golfového hřiště byla vybudována tři umělá jezírka propojená kaskádovitými vodopády a také řada bunkerů. Modrá voda v jezírkách krásně kontrastuje s načervenalými horami a temnými hlubinami Rudého moře. Dvanáct z celkových osmnácti jamek poskytuje nádherný výhled na Rudé moře.

Madinat Makadi Golf Resort

Madinat Makadi Golf Resort je určen pro hráče všech úrovní, na své si zde přijdou jak profesionálové, tak i úplní začátečníci. Zahrát si mohou členové golfového klubu, golfisté za denní poplatek i turistické skupiny. V areálu se nachází také cvičné a tréninkové prostory, včetně cvičné louky „dogleg“ s 80 stanovišti, golfová akademie s výukovými sály i cvičný green. Využít můžete také tří úplných tréninkových jamek – třípar, čtyřpar a pětipar. Pod vedením profesionálních trenérů zde probíhá kvalitní výukový program.

Hřiště jsou v perfektním stavu, fairwaye jsou dosti široké, greeny rychlé a členité. I zkušené golfisty však může dosti potrápit silný vítr vanoucí od moře. Obtížné jsou také některé jamky, které mají značné převýšení, což na ostrém egyptském slunci není nic snadného. Nejkratší jamkou je jamka číslo 7 (149 metrů) a nejdelší pětipar číslo 18 (547 metrů).

V resortu se nachází klubovna s vyhlášenou restaurací, barem, terasou, recepcí a také specializovaný obchod, šatny i úschovna golfových bagů. Zapůjčit si zde můžete vozíky, motorové vozíky, hole nebo si objednat tzv. caddies neboli kedíky (nosiče). Tato klubovna je propojena s pětihvězdičkovým butikovým hotelem o sedmdesáti pokojích. Součástí hotelu je bazén s barem a špičková restaurace s vynikající kuchyní. Návštěvníci golfového hřiště Madinat Makadi Golf Resort si mohou užívat všelijakých volnočasových aktivit, jako je tenis, vodní sporty, plavání v bazénu a mnoho dalších.

Madinat Makadi Golf Resort

K dispozici jsou jim také ubytovací, stravovací a veškerá další zařízení v hotelu JAZ Makadi Star & Spa. Makadi Star & Spa si mezi egyptskými hotely udržuje vrchní postavení, je jedničkou v poskytování wellness a relaxačních programů. Jeho součástí je Serena SPA nabízející 23 léčebných pokojů pro nejrůznější procedury: hydromasáže, jacuzzi, zábaly a masky, peeling, masáže, pedikúru, manikúru, bylinné koupele, turecké lázně, saunu, hamam a mnoho dalšího. Celkem bylo v blízkosti golfového hřiště vybudováno 8 hotelů, které tvoří pěkný ucelený komplex.

Madinat Makadi Golf Resort je vzdálen pouhých 25 minut jízdy autem z letiště v Hurghadě. Je tak ideálním místem pro všechny milovníky golfu a zároveň exkluzivním místem pro dovolenou.

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy. 

- jap -
Foto: www.madinatmakadigolf.com

Golfová hřiště v Egyptě:
Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort 
Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort 
Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club 
Golfová hřiště v Egyptě VI. - Steigenberger Al Dau Golf Course
Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella Di Mare Golf and Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VIII. - Royal Valley Golf Club 
Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club
Golfová hřiště v Egyptě X. - Katameya Heights Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XIII. - Mirage City Golf Club

Článek byl zobrazen 38 027 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko