Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort

Pouhých 10 minut od slavných pyramid v Gíze se rozkládá jedno z nejlepších egyptských golfových hřišť spadající pod Dreamland Golf & Tennis Resort. V Dreamlandu však kromě hřiště najdete také zábavní park a spoustu dalších zařízení pro volný čas, včetně kin a obchodů. Jde o destinaci, která nemá na území Egypta obdoby.

Dreamland neboli Země snů tvoří areál o rozloze 2000 akrů, který se rozkládá v blízkosti Káhiry, coby kamenem dohodil od starověkých pyramid v Gíze. Z jedné strany je ohraničen Západní pouští, ze strany druhé náhorní plošinou Gíza. Jde o jednu z káhirských nejnovějších mírně surrealistických předměstských komunit. Snahou stavitelů bylo vybudovat jakousi egyptskou Kalifornii a nabídnout bohatým obyvatelům Káhiry jiný životní styl, než jaký nabízí tato stísněná, přeplněná a nepříjemně hlučná stará metropole. Projekt zahrnuje ubytovací jednotky v podobě vilek a kondominií, což jsou uzavřené rezidenční komplexy, většinou pod správou společenství vlastníků.

Ubytovací kapacity se v Dreamlandu kombinují s obchodními středisky, nákupními, konferenčními a zábavními centry, luxusním vybavením, hotely, mešitami a stojí zde také nemocnice, stáje a mnoho dalšího. Najdete zde vše, na co si vzpomenete. Země snů je doplněna tematickým parkem ve stylu Disneylandu a 18 jamkovým golfovým hřištěm s vyhlídkou na pyramidy. Jde o mistrovské hřiště, které není nijak jednoduché. Hru ztěžují úzké fairwaye táhnoucí se podél travnatých pahorků a jezer, které jsou od sebe odděleny řadami stromů a barevnými keři. Velké greeny a množství vodních překážek nádherně kontrastuje se zlatavým pouštním pískem.

Hřiště Championship Course patří se svou délkou 6588 metrů k nejdelším golfovým hřištím v Egyptě. Jeho 18 jamek par 72 je možné hrát ze čtyř druhů odpališť. Na designu hřiště, které bylo slavnostně otevřeno v roce 1997, se podepsal architekt Karl Litten. Vyvýšeniny a jezírka prověří každého golfistu a hřiště je tak výzvou plnou zajímavých situací a obtížných úderů. Přesto se hodí pro golfisty všech úrovní.

Součástí hřiště jsou dvě vyvýšeniny, které slouží jako hlavní tribuna pro diváky, kteří zde mohou sledovat závěr kola na deváté a osmnácté jamce. Děje se tak přímo před hotelem Hilton Pyramids, který má pokoje s balkony situovanými směrem na hřiště. Hosté se tak mohou kochat parádní vyhlídkou. Nejdelší a také nejmalebnější je šestá jamka s parem 5, která měří 522 metrů a stáčí se doleva kolem jezera. Oproti tomu nejkratší jamkou je jamka č. 8 s délkou 114 metrů.

Golfisté si mohou v areálu Dreamland Golf & Tennis Resortu zahrát také na menším cvičném, 9 jamkovém hřišti par 36 dlouhém 3230 metrů. Fakt, že se nacházíte nedaleko egyptských pyramid, vám připomínají mnohé detaily. K vidění jsou zde například „týčka“ mající tvar pyramid, ale také miniaturní obelisky nesoucí informace o vzdálenostech, ale Egypt připomínají také názvy jednotlivých jamek. Ty jsou spojeny se jmény egyptských faraonů, úvodní jamka se tak přirozeně jmenuje Ramses I. I proto se toto 9-ti jamkové hřiště oficiálně jmenuje The Pharaoh Course.

Na hřištích v resortu si mohou zahrát členové golfového klubu, ubytovaní i neubytovaní hosté či turistické skupiny. Nachází se zde rovněž golfová akademie, v níž výuku zajišťují profesionálové PGA. Cvičná louka s umělým osvětlením je pak k dispozici pro večerní golf. Navštěvovat můžete jak individuální, tak i skupinové lekce. Pro trénink jsou určeny také patovací a cvičné greeny.

Součástí areálu Dreamland Golf & Tennis Resort je i klubovna postavená v exotickém stylu Indiana Jonese. Jelikož k ní patří vodopády, skály, provazový most a dřevěná terasa, je považována za zlatý hřeb celého resortu. V klubovně je možné využívat restauraci, bar, salonky, specializovaný obchod, šatny i úschovnu golfových bagů. Golfistům je k dispozici půjčovna golfového vybavení, půjčovna vozítek a možnost najmout kedíky.

Jednou z možností luxusního ubytování je již zmiňovaný Hilton Pyramids Resort Hotel, v němž se nachází centrum Spa & Wellness. V něm si mohou návštěvníci užívat tělových i obličejových procedur, masáží, sauny, mohou vyzkoušet hydroterapii a využívat třeba tělocvičnu nebo navštěvovat kondiční kurzy. V hotelu se nachází bazén s plaveckým barem i dětský klub. V sousedství areálu se staví další hotely.

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy.  

Foto: www.dreamlandgolf.com

- jap -

Golfová hřiště v Egyptě:
Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort
Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VI. - Steigenberger Al Dau Golf Course
Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella Di Mare Golf and Country Club  
Golfová hřiště v Egyptě VIII. - Royal Valley Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club  
Golfová hřiště v Egyptě X. - Katameya Heights Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XIII. - Mirage City Golf Club

Článek byl zobrazen 6 331 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko