Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club

V blízkosti druhého největšího egyptského města Alexandrie se rozkládá jedno z nejúctyhodnějších golfových hřišť v Egyptě s názvem Alexandria Sporting Club. Bylo vybudováno Brity na konci 19. století a je tak jedním z nejdéle existujících hřišť v této severoafrické zemi.

Alexandrie, perla Středozemního moře, patří mezi nejnavštěvovanější egyptská turistická centra. Může se pochlubit krásnými písčitými plážemi, teplým azurovým mořem a několikakilometrovou promenádou lemující pobřeží. Na ní najdete řadu vyhlášených rybích restaurací, obchůdků a kaváren. Město je plné zajímavé architektury, kulturních institucí, historických památek v čele s pevností Qait Bay a nabízí i možnosti sportovního vyžití. Návštěvníci sem tak přijíždějí za aktivním i pasivním odpočinkem. Pokud si budete chtít odpočinout od poznávání města a trochu si protáhnout tělo, vyrazte na golfové hřiště Alexandria Sporting Club.

Toto 18 jamkové golfové hřiště par 70 bylo postaveno v období britské okupace, přesně v roce 1889, jako součást rekreačního střediska. Již po mnoho let je tak velkým lákadlem pro milovníky tohoto sportu. Rozkládá se v blízkosti Středozemního moře a nedaleko starověkého alexandrijského přístavu. Je opravdovou oázou klidu uprostřed pulzující a živé metropole.

I když je hřiště v Alexandria Sporting Clubu doplněno palmami a po celý rok vyhříváno teplými egyptskými slunečními paprsky, má tradiční anglickou uhlazenou podobu. Rozkládá se celkem na 5450 metrech, což není jinak extrémně mnoho. Ale četné vzrostlé stromy, malé greeny a rozlehlé bunkery zaručují, že golfista hřištěm rozhodně neprojde jen tak snadno. Stačí, když se jednou ranou dostanete příliš blízko ke stromu a zjistíte, že máte cestu na green zcela zatarasenou. Stromy však splňují ještě další nezbytnou funkci, jsou přírodními slunečníky, které poskytují vítaný stín a chrání hráče před ostrým sluncem.

Přestože je Alexandria Sporting Club jedním z nejexkluzivnějších hřišť, je otevřeno všem návštěvníkům. Zahrát si na tomto dnes již historickém hřišti mohou jak členové golfového klubu, tak i golfisté za denní poplatek nebo turistické skupiny - neplatí zde žádná omezení. Začátečníci si mohou vyzkoušet první odpaly na cvičném odpališti, nebo se mohou zúčastnit lekcí golfu pod vedením profesionálních trenérů.

Součástí golfového areálu Alexandria Sporting Clubu je také klubovna s restaurací, barem a terasou. Najdete v ní specializovaný obchod, sociální zázemí a půjčovnu golfového vybavení. Pronajmout si zde můžete „kedíky“, motorové či klasické vozíky. Alexandria Sporting Club nabízí také možnost zaplavat si ve dvou bazénech, projet se na koních, zahrát si pólo, squash, basketbal, fotbal či tenis. Rodiny s dětmi jistě ocení dostatečně vybavený dětský koutek. 

NÁŠ TIP: Evidujte své golfové výsledky a statistiky a vyhodnoťte si, kde máte ve své hře rezervy. 

- jap -

Golfová hřiště v Egyptě:
Golfová hřiště v Egyptě I. - El Gouna Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě II. - Madinat Makadi Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě III. - Taba Heights Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort
Golfová hřiště v Egyptě V. - Cascades Golf & Country Club
Golfová hřiště v Egyptě VI. - Steigenberger Al Dau Golf Course
Golfová hřiště v Egyptě VII. - Stella Di Mare Golf and Country Club  
Golfová hřiště v Egyptě VIII. - Royal Valley Golf Club
Golfová hřiště v Egyptě IX. - Alexandria Sporting Club  
Golfová hřiště v Egyptě X. - Katameya Heights Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XI. - Solaimaneyah Golf Resort
Golfová hřiště v Egyptě XII. - Dreamland Golf & Tennis Resort
Golfová hřiště v Egyptě XIII. - Mirage City Golf Club

Článek byl zobrazen 8 032 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko