Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Žlutou poloponorkou za krásami Rudého moře

Rudé moře je jedním z nejčastějších a nejoblíbenějších cílů evropských potápěčů. Patří mezi nejseverněji položená korálová moře a od Starého kontinentu není příliš daleko. Bohatý a pestrobarevný podmořský život proto každoročně láká i stovky českých profesionálů a amatérů a na své si tady přijdou dokonce rovněž ti, kteří se neumějí potápět ani šnorchlovat.

I na neplavce, bojácné lidi, starší osoby a zejména děti jsou zařízeni ve všech egyptských letoviscích. Abyste se i vy stali součástí podmořského světa plného členitých korálových útesů, vlnících se sasanek, starých vraků potopených lodí i desítek druhů ryb hrajících všemi barvami, z nichž oči přecházejí, se nemusíte svléct ani do plavek, natož si nasazovat potápěčské brýle.

Jednou z možností, jak si prohlédnout podvodní hříčku přírody zblízka, je výlet takzvanou poloponorkou. Nemusíte se bát, že zcela zmizíte pod vodní hladinou. Nejedná se totiž o žádný batyskaf, který se s vámi ponoří několik desítek metrů hluboko, ale o loď, jejíž první patro zůstává stále nad vodou. Na první pohled byste ani nepoznali, že se jedná o výjimečné plavidlo. Když však sejdete o pár schodů níže do klimatizovaného podpalubí, ocitnete se přímo mezi korály. Na otočných sedátkách můžete v klimatizovaném prostoru zhruba hodinu přes panoramatická okna pozorovat perutýny, klauny, murény, ploskozubce, ostence i rejnoky. A semtam zahlédnete i nějakého toho potápěče s kyslíkovou bombou na zádech.

Poloponorkou se můžete projet v mnoha egyptských letoviscích, cena a průběh záleží na místě, kde si výlet dopřejete. Například v Tabě po celou dobu plavby průvodce v angličtině a v ruštině popisuje, co právě vidíte, a upozorňuje na zajímavé ryby a živočichy. Jeho kolega natáčí celý výlet na video, které posléze před opuštěním lodi nabízí k prodeji. Na závěr, kdy se všichni vracejí zpět na horní palubu, dostanou všichni turisté chlazený nápoj zdarma. Při pobytu na horní části lodi se můžete kochat pohledem na hradby nedaleké ostrovní pevnosti.

Výlet žlutou poloponorkou nabízí většina cestovních kanceláří pro ubytované všech okolních hotelů, nejen v Tabě, ale i v areálu Taba Heights, odkud během dopoledne sváží na místo vyplutí všechny zájemce autobus. Návrat je v brzkých odpoledních hodinách. Cena za devadesátiminutovou projížďku se pohybuje kolem 35-45 Eur pro dospělého a zhruba 20 Eur pro děti do 12 let. Děti do čtyř let mají vstup zdarma. Pokud by se vám nechtělo prohlédnout si krásy moře z podpalubí žlutého Seascope Semi Submarinu, alternativou je o polovinu levnější plavba lodí se skleněným dnem.

- efa -

Předchozí články z Egypta:
Taba
Káhira - mešita sultána Hassana
Káhira - muzeum islámského umění
Káhira - Mešita Ibn Tulún

Káhira - Citadela byla symbolem egyptské moci

Článek byl zobrazen 5 292 krát.

Kontextová reklama

 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • ALL INCLUSIVE Tunisko za 8000 Kč?

  Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dospělé osoby.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko