Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Žlutou poloponorkou za krásami Rudého moře

Rudé moře je jedním z nejčastějších a nejoblíbenějších cílů evropských potápěčů. Patří mezi nejseverněji položená korálová moře a od Starého kontinentu není příliš daleko. Bohatý a pestrobarevný podmořský život proto každoročně láká i stovky českých profesionálů a amatérů a na své si tady přijdou dokonce rovněž ti, kteří se neumějí potápět ani šnorchlovat.

I na neplavce, bojácné lidi, starší osoby a zejména děti jsou zařízeni ve všech egyptských letoviscích. Abyste se i vy stali součástí podmořského světa plného členitých korálových útesů, vlnících se sasanek, starých vraků potopených lodí i desítek druhů ryb hrajících všemi barvami, z nichž oči přecházejí, se nemusíte svléct ani do plavek, natož si nasazovat potápěčské brýle.

Jednou z možností, jak si prohlédnout podvodní hříčku přírody zblízka, je výlet takzvanou poloponorkou. Nemusíte se bát, že zcela zmizíte pod vodní hladinou. Nejedná se totiž o žádný batyskaf, který se s vámi ponoří několik desítek metrů hluboko, ale o loď, jejíž první patro zůstává stále nad vodou. Na první pohled byste ani nepoznali, že se jedná o výjimečné plavidlo. Když však sejdete o pár schodů níže do klimatizovaného podpalubí, ocitnete se přímo mezi korály. Na otočných sedátkách můžete v klimatizovaném prostoru zhruba hodinu přes panoramatická okna pozorovat perutýny, klauny, murény, ploskozubce, ostence i rejnoky. A semtam zahlédnete i nějakého toho potápěče s kyslíkovou bombou na zádech.

Poloponorkou se můžete projet v mnoha egyptských letoviscích, cena a průběh záleží na místě, kde si výlet dopřejete. Například v Tabě po celou dobu plavby průvodce v angličtině a v ruštině popisuje, co právě vidíte, a upozorňuje na zajímavé ryby a živočichy. Jeho kolega natáčí celý výlet na video, které posléze před opuštěním lodi nabízí k prodeji. Na závěr, kdy se všichni vracejí zpět na horní palubu, dostanou všichni turisté chlazený nápoj zdarma. Při pobytu na horní části lodi se můžete kochat pohledem na hradby nedaleké ostrovní pevnosti.

Výlet žlutou poloponorkou nabízí většina cestovních kanceláří pro ubytované všech okolních hotelů, nejen v Tabě, ale i v areálu Taba Heights, odkud během dopoledne sváží na místo vyplutí všechny zájemce autobus. Návrat je v brzkých odpoledních hodinách. Cena za devadesátiminutovou projížďku se pohybuje kolem 35-45 Eur pro dospělého a zhruba 20 Eur pro děti do 12 let. Děti do čtyř let mají vstup zdarma. Pokud by se vám nechtělo prohlédnout si krásy moře z podpalubí žlutého Seascope Semi Submarinu, alternativou je o polovinu levnější plavba lodí se skleněným dnem.

- efa -

Předchozí články z Egypta:
Taba
Káhira - mešita sultána Hassana
Káhira - muzeum islámského umění
Káhira - Mešita Ibn Tulún

Káhira - Citadela byla symbolem egyptské moci

Článek byl zobrazen 5 104 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko