Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

I na podzimní dovolené číhá nebezpečí

Podzimní dovolené se pomalu ale jistě stávají evergreenem. Pokud si i vy v říjnu chcete prodloužit prázdniny u moře, popřípadě vás láká jedinečná atmosféra měst, kterou v jiném ročním období nemáte šanci zažít, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění.

Statistika není nuda a se zdravím má co do činění

Pokud jej považujete za zbytečnost, možná vás přesvědčí ne zcela pozitivní poznatky z léta. Pojišťovna Allianz za dobu trvání letošní turistické sezóny eviduje 1400 pojistných událostí, které souvisí právě s cestovním pojištěním.

Léčba banálních onemocnění, jako legendární Faraonovy pomsty (a podle destinace jinak pojmenovaných zažívacích potíží), dokáže z vašeho konta či peněženky vysát až 10 000 Kč.

Pakliže míříte spíše do méně exotických destinací v rámci Evropské unie, prověřte si, jakou spoluúčast platí místní za zdravotní ošetření.

V zemích EU se na vás vztahují stejné podmínky jako na domorodce. Například v Lucembursku vám státní pojišťovna refunduje 100 % vámi vynaložených nákladů. Pokud vás ale ve Velké Británii zabolí zuby a budete potřebovat stomatologické ošetření, spoluúčast (kterou vám česká zdravotní pojišťovna neproplatí) se vyšplhá až na 204 liber.

Tehdy vám komerční cestovní pojištění kryje záda. O nákladech na letecký transport nebo vážný operativní zákrok ani nemluvě.

Zavazadla

Prudký nárůst zaznamenala pojišťovna Allianz i v případě krádeží a loupeží. Těchto incidentů, kterými se oddělení likvidace škod muselo zabývat, přibylo ve srovnání s léty minulými padesát procent. Nejčastěji se krade a loupí na nádražích a v autobusech. Často „něco zmizí“ i ze zaparkovaných aut nebo karavanů.

Cestovní pojištění vám ukradený či uloupený majetek nevrátí, vaši ztrátu vám ale finančně vykompenzuje. Ať se jedná o odcizenou zrcadlovku nebo cestovní doklady.

Přes internet za pár kliků

Lidé se nemění, ani v létě, ani na podzim. A některé věci neovlivníte, ani kdybyste se rozkrájeli. Proto vám Allianz nabízí sjednání cestovního pojištění online, díky kterému si s hrozbou léčebných výloh a ukradených věcí nemusíte dělat hlavu. Nadále platí i 50% letní sleva pro mladší 26 let.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 2 568 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko