Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potápění v Safaze

Město Safaga nacházející asi 50 km jižně od Hurghady patří mezi největší turistická centra oblasti. Na pobřeží bylo vystavěno množství hotelových komplexů. Hlavním lákadlem pro turisty jsou vodní sporty – windsurfing, kitesurfing, potápění, apod. Teplota vody je v rozmezí od 21 do 27°C. Teplota na pobřeží může být v létě vyšší než 45°C, v zimě ale může klesnout pod 20°C. Potápění v oblasti je vhodnější spíše pro pokročilejší potápěče, ne až tak z důvodu těžkosti ponorů, jak spíše těžší dostupností míst.

Abu Kafan

Lokalitu můžeme rozdělit na jižní a severní část. Jižní část je zajímavá výskytem želv, pokud zde není silný proud a kaňonem, ve kterém je velice silný proud, což bývá mimořádným zážitkem pro zkušené potápěče. Maximální ponor je 33 m. V severní části se rozprostírá ohromná zahrada plná korálů. Pokud poplujeme k tomuto místu od jihu, je nutné počítat se silným proudem, který nás může odvléci na volné moře!

Arpha Bank

Jedná se o podmořskou horu, kterou je však poněkud těžké nalézt. Tento ponor je skutečně pouze pro velmi zkušené potápěče, v lokalitě je špatná orientace.

Fellow Rocks

Potápění v této lokalitě patří k těm nejzajímavějším. Tři metry nad hladinu ční dvě věže, které konči v hloubce 25 metrů. Bohužel počasí zde nebývá vždy dobré a je dost těžké zakotvit. Nejlepší je proto jet na místo motorovou lodí, která na potápěče počká na otevřeném moři.

Gamul Kebir

Tento útes s lagunou uprostřed je přístupný pouze za klidného počasí. Díky poměrně hojnému výskytu barakud se místu někdy přezdívá „Barracuda house – „Domov barakud“.

Panorama Reef

Jeden z největších útesů poblíž Safagy nabízí několik tras potápění. Největší atrakcí jsou strmé stěny spadající do hloubky až 200 m. Hojně se zde vyskytují různé mořské, velké ryby.

Tobya Arbaa/Seven Pillars

Jedná se skutečně o sedm bohatě porostlých korálových homolí vyčnívajících nad hladinu z hloubky 10 – 15 m, v jejichž spodních částech jsou malé jeskyňky obývané rybkami.

Salem Express

Ani v okolí Safagy nechybí možnost ponoru k vraku. Tento 100 metrů dlouhý trajekt se potopil po nárazu na útes v roce 1991 při návratu poutníků z Mekky. Z posádky čítající více než 1500 lidí jich přežilo pouze 180. Lodí se dá proplout od nákladového prostoru až k přídi. Potápěči s vhodným vybavením se mohou vydat na průzkum chodeb a kajut. Zejména na levoboku je však nezbytné mít vodící šňůru a nůž (může dojít k zamotání do vodících šňůr ponechaných zde předchozími potápěči). V nepřístupných částech lodi se stále ještě nacházejí těla pasažérů, která nemohla být vyzvednuta. Nechme je tedy v klidu odpočívat.

Další lokality: Gamul Soraya/Gamul Soghira, ras Abu Soma, Sha´ab Cloude, Sha´ab Quais, Sha´ab Saiman, Sha´ab Sheer, Tobias Reefs, Tubya Hamra

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko