Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Potápění v Nuweibě

Nuweiba, původně beduínské městečko, které v Šestidenní válce sloužilo coby vojenská základna, leží pod horami Sinajské pouště asi v polovině cesty mezi Dahabem a Tabou. Nyní je zde přístav, který zajišťuje především spojení s jordánským městem Akaba. Město je rozděleno na dvě části. Severní oblast tvoří místní obyvatelstvo, jižní slouží především turistům. I zde se nachází několik potápěčských center. Návštěvníci, kteří touží po místě s menším turistickým ruchem, by jistě měli zavítat právě sem. Město je ještě stále poměrně malé a i počty návštěvníků patří k nižším.

Pipelin – Útes vzdálený asi 1 kilometr od přístavu. Protože na samotný útes je velmi dobrý přístup z pláže, je to výborné místo pro začátečníky. Zkušenější potápěči mohou u staré bóje sestoupit až do hloubky 33 m a plavat zpět ke břehu. Podmořské hlubiny jsou zpestřeny o dva umělé útvary. Jde o násosky odsolovací stanice, kterou vybudoval Izrael. Stanice však nebyla nikdy zprovozněna. Nyní se stala domovem pro korály a rohovitky.

Al Ma´agana / El Magena – Lokalita vzdálená hodinu a půl od Nuweiby, která je známá především hojným výskytem mořských koníků.

Ras Shetan / Ras Shaitan – Plavání podmořským kaňonem připomíná plavbu mezi horami a je jistě úchvatným zážitkem.

Um Um Raicher – Místo vzdálené necelých 5 km od Nuweiby překypující pestrým podmořským životem.

Další lokality: Bawaki, El Hibeq, El Huwei

Korálové útesy v Egyptě

Korálové útesy v Egyptě

Egypt se může pochlubit více než 800 kilometry korálového pobřeží Rudého moře a tak se není čemu divit, že patří mezi nejoblíbenějších světové destinace pro potápění. Rudé moře ukrývá spoustu vyhlášených potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z přímořských letovisek. Pod vodou je možné obdivovat korály, které jsou pýchou egyptské přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko