Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dovolená v Egyptě v době nepokojů

Dovolená v Egyptě – ano nebo ne? Tuhle otázku možná v posledních dnech řeší řada z vás. Vzhledem k trvajícím nepokojům a nestabilní politické situaci v zemi poptávka po zájezdech k Rudému moři výrazně klesá, ale již zakoupené zájezdy čeští turisté neruší. Nemají důvod - podle odborníků je totiž cesta do egyptských přímořských letovisek stále bezpečná.

Během protivládních demonstrací souvisejících se svržením prezidenta Muhammada Mursího došlo v Egyptě již k mnoha násilným střetům, při nichž bylo zraněno a dokonce i zabito již několik desítek lidí. Politická a sociálně-ekonomická situace v zemi tak není stabilní, demonstrace a protesty nadále pokračují. Během nich dochází k rabování a násilnostem. Nejdivočejší je situace ve velkých egyptských městech, jako je metropole Káhira, ale také Alexandrie či Luxor.

v egyptských letoviscích je zatím bezpečno
Foto: v egyptských letoviscích je zatím bezpečno, mimo letoviska ale raději necestujte

Pokud tedy patříte k těm, kdo mají již dlouho dopředu zaplacenou dovolenou v Egyptě, ale teď řešíte, jestli vůbec má cenu tam vycestovat, pak nepropadejte panice. Odpověď zní „ano“ – záleží ovšem, kam máte namířeno. Přímořská letoviska jsou naprosto bezpečná a je možné v nich prožít normální dovolenou beze strachu a jakýchkoliv komplikací. Jsou však destinace, kam Ministerstvo zahraničních věcí ČR cestovat výrazně nedoporučuje. Jde především o lokality jako:

- severní část Sinajského poloostrova včetně oblíbeného letoviska Taba
- Káhira
- Alexandrie
- Suez
- Luxor
- Port Saíd
- demonstrace a sociální nepokoje nelze vyloučit ani v dalších větších městech

V případě, že jste měli naplánovanou dovolenou právě v některé z těchto rizikových oblastí, je lepší dovolenou přeložit či úplně zrušit (je třeba počítat se stornopoplatky). Přestože jsou všechna zmiňovaná místa turistům přístupná, nedoporučuje se sem jezdit. V nadcházejících dnech by mohlo dokonce dojít k zákazu vstupu turistům a k odřeknutí možnosti pobytu – to platí zejména pro Káhiru, která je v současnosti nejnebezpečnější. Cestovní kanceláře už omezily či zcela zrušily nabídku fakultativních výletů do zmiňovaných míst. Jestliže tedy máte rezervovanou a zaplacenou dovolenou v Egyptě v některé z těchto nebezpečných destinací, můžete zažádat o vrácení peněz, vyžádat si udělení náhradního termínu, případně požadovat zařízení dovolené v jiné, bezpečné lokalitě.

Události posledních dní však nemají žádný vliv na život v letoviscích u Rudého moře. V hotelových resortech a turistických oblastech, jako jsou například Marsa Alam, Hurghada nebo Sharm el Sheikh, panuje naprostý klid. Není tedy důvod, aby čeští turisté své plánované dovolené v Egyptě rušili. Je však třeba dbát zvýšené opatrnosti a vyhýbat se veřejným shromážděním. Nedoporučují se ani soukromé individuální cesty mimo letoviska, možná je pouze organizovaná turistika s delegátem cestovní kanceláře. Jestliže se však turisté pohybují v přímořských letoviscích, nemusí mít o svou bezpečnost obavy. Pokud jste se tedy také nenechali zastrašit a jste rozhodnutí některé z egyptských přímořských letovisek navštívit, jistě budete se svou dovolenou spokojeni. 

Dění v Egyptě se výrazně odráží na cenách zájezdů. Aby byl zachován turistický ruch v této zemi, jsou cestovatelé lákáni někdy i na poloviční ceny dovolených. I když většina Čechů své zájezdy k egyptskému moři neruší, další zájezdy do Egypta se příliš neprodávají. Cestovní kanceláře zaznamenaly několikaprocentní pokles poptávky českých turistů vycestovat do některého z egyptských letovisek. Při výběru aktuálních zájezdů lidé preferují raději jiné země. Jako vhodnou alternativu k Egyptu si většina z nich vybírá především levnější Bulharsko. Egypt se vždy držel na předních příčkách mezi nejprodávanějšími letními destinacemi, nyní však klesl až na 8. místo. A jeho popularita stále prudce klesá. Zatímco zmiňované Bulharsko se vyhouplo hned na druhou příčku v návštěvnosti a zařadilo se tak hned za Řecko.

- jap - 

Další články z Egypta:
Zpívající Memnónovy kolosy
Tutanchamonova hrobka – objev, který vyvolal šílenství
Velká sfinga v Gíze
Návštěva beduínů v oáze Feiran
Údolí králů a Údolí královen

Článek byl zobrazen 9 702 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko