Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moře a poušť v Makadi Bay

Makadi Bay – prázdninový resort, z jedné strany ohraničen průzračně čistým mořem, z druhé strany pustou pouští. Nabízí celou škálu různých aktivit a výletů a je tak ideálním místem zejména pro rodiny s dětmi.

Makadi Bay se rozkládá necelých třicet kilometrů na jih od Hurghady. Díky své příznivé vzdálenosti od tohoto populárního, nicméně rušného střediska má v dosahu veškeré turistické vymoženosti. Přesto ale zůstává klidným místem pro trávení přijemné a pohodové  dovolené. Vedle klasického koupání v moři, potápění a šnorchlování můžete využít ke svým aktivitám i tenisové kurty, či se zapojit do teamu plážového volejbalu. Nároční rekreanti jistě nepohrdnou partičkou golfu a mezi ženami jsou zase velmi populární hodiny aerobiku a břišních tanců, vedené profesionálními cvičitelkami.

Ale nebyla by to správná dovolená, kdybyste vynechali alespoň krátkou návštěvu nedaleké pouště. Téměř každý hotel má ve své nabídce exkurzi do písečných dun, často spojenou také s návštěvou typické beduínské vesnice. Nezapomenutelnou atmosféru zdejší krajině dodává pro evropany až kýčovitý západ slunce. Během výletu budete mít možnost ochutnat tradiční beduínskou kuchyni, vyzkoušet si jízdu na velbloudu a posedět se svými společníky u vodní dýmky. Výpravu do pouště můžete absolvovat minibusem, jeepem či v koňském sedle.

Pro nákup dárků a suvenýrů je nejvhodnější Makadi souk s více než 145 obchůdky. Na své si zde přijde i ten nejnáročnější zákazník. Ale nezapomeňte, podobně jako v dalších arabských zemích, i zde je základem každého dobrého nákupu neúprosné smlouvání. Ale zdejší souk není pouze místem obchodu, ale i důležitým centrem zábavy. Povečeřet můžete v některé z rybích restaurací, naprostou samozřejmostí je pak široká nabídka egyptských pokrmů a pokud se vám zastýská po evropské stravě, naleznete zde i pizzerie a další jídla, kterými se proslavila italská kuchyně. Mnohé restaurace a hotely nabízí turistům doprovodné programy orientálního a břišního tance. Ať už jste jeho příznivci nebo ne, čeká vás v každém případě jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který se vám v žádné evropské zemi nenaskytne.

Ať už jste více či méně dobrodružné povahy, nejlevnější způsob, jak se vypravit do Egypta, je zájezd s cestovní kanceláří. Vízum obdržíte po příletu na letišti. Pro jeho udělení musí mít váš pas platnost ještě dalších šest měsíců. Buďte připraveni na to, že je zvykem dávat spropitné za veškeré služby a to ve výši 10-15%. Většina cestovních kanceláří vybírá „bakšišné“ ihned po příjezdu, absolvujete-li však část pobytu na vlastní pěst, neměli byste  tento fakt opomenout.

Článek byl zobrazen 14 446 krát.

Kontextová reklama

 • Turecko od 5000 Kč!

  Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů.
 • Do Egypta za super cenu

  Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. Egyptské pyramidy, starověké chrámy, plavba po řece Nil, all inclusive dovolené s potápěním nebo šnorchlováním mezi úchvatnými korály Rudého moře. U nás najdete vše.
 • Hurghada za fantastickou cenu od 6000 Kč

  Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. Vyberte si z široké nabídky resortů v této destinaci.
 • Dominikánská republika - dovolená v Karibiku za 20 tisíc

  Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.
 • Omán letecky se snídaní od 8500 Kč

  Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

DO EGYPTA ZA SUPER CENU
Dovolená u Rudého moře za bezkonkurenční ceny. Široká nabídka hotelů všech egyptských letovisek. 


TURECKO OD 5000 Kč!
Dovolená v Turecku nemusí stát desetitisíce. Podívejte se na naši nabídku zájezdů. 


HURGHADA ZA FANTASTICKOU CENU OD 6000 Kč
Léty osvědčená egyptská Hurghada, ALL INCLUSIVE od 6000 Kč. 


ALL INCLUSIVE TUNISKO ZA 8000 Kč? 
Ano, pro nás žádný problém. Hotel s bazénem, u moře, vhodný pro rodiny s dětmi i dopělé osoby. 


OMÁN LETECKY SE SNÍDANÍ OD 8500 Kč
Objevte krásu exotického Ománu za bezkonkurenční ceny. Omán nabízí všechno, na co si jen vzpomenete.
 

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - DOVOLENÁ V KARIBIKU ZA 20 TISÍC
Tropický ráj, křišťálově čisté moře, úchvatné pláže, skvělé jídlo a výborný rum. To a mnoho dalšího vám nabízí Dominikánská republika.  

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko