Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moře a poušť v Makadi Bay

Makadi Bay – prázdninový resort, z jedné strany ohraničen průzračně čistým mořem, z druhé strany pustou pouští. Nabízí celou škálu různých aktivit a výletů a je tak ideálním místem zejména pro rodiny s dětmi.

Makadi Bay se rozkládá necelých třicet kilometrů na jih od Hurghady. Díky své příznivé vzdálenosti od tohoto populárního, nicméně rušného střediska má v dosahu veškeré turistické vymoženosti. Přesto ale zůstává klidným místem pro trávení přijemné a pohodové  dovolené. Vedle klasického koupání v moři, potápění a šnorchlování můžete využít ke svým aktivitám i tenisové kurty, či se zapojit do teamu plážového volejbalu. Nároční rekreanti jistě nepohrdnou partičkou golfu a mezi ženami jsou zase velmi populární hodiny aerobiku a břišních tanců, vedené profesionálními cvičitelkami.

Ale nebyla by to správná dovolená, kdybyste vynechali alespoň krátkou návštěvu nedaleké pouště. Téměř každý hotel má ve své nabídce exkurzi do písečných dun, často spojenou také s návštěvou typické beduínské vesnice. Nezapomenutelnou atmosféru zdejší krajině dodává pro evropany až kýčovitý západ slunce. Během výletu budete mít možnost ochutnat tradiční beduínskou kuchyni, vyzkoušet si jízdu na velbloudu a posedět se svými společníky u vodní dýmky. Výpravu do pouště můžete absolvovat minibusem, jeepem či v koňském sedle.

Pro nákup dárků a suvenýrů je nejvhodnější Makadi souk s více než 145 obchůdky. Na své si zde přijde i ten nejnáročnější zákazník. Ale nezapomeňte, podobně jako v dalších arabských zemích, i zde je základem každého dobrého nákupu neúprosné smlouvání. Ale zdejší souk není pouze místem obchodu, ale i důležitým centrem zábavy. Povečeřet můžete v některé z rybích restaurací, naprostou samozřejmostí je pak široká nabídka egyptských pokrmů a pokud se vám zastýská po evropské stravě, naleznete zde i pizzerie a další jídla, kterými se proslavila italská kuchyně. Mnohé restaurace a hotely nabízí turistům doprovodné programy orientálního a břišního tance. Ať už jste jeho příznivci nebo ne, čeká vás v každém případě jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který se vám v žádné evropské zemi nenaskytne.

Ať už jste více či méně dobrodružné povahy, nejlevnější způsob, jak se vypravit do Egypta, je zájezd s cestovní kanceláří. Vízum obdržíte po příletu na letišti. Pro jeho udělení musí mít váš pas platnost ještě dalších šest měsíců. Buďte připraveni na to, že je zvykem dávat spropitné za veškeré služby a to ve výši 10-15%. Většina cestovních kanceláří vybírá „bakšišné“ ihned po příjezdu, absolvujete-li však část pobytu na vlastní pěst, neměli byste  tento fakt opomenout.

Článek byl zobrazen 13 294 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko