Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Univerzita al-Azhar

V blízkosti mešity al-Azhar byla v roce 988, tedy 350 let po vzniku islámu, založena stejnojmenná univerzita, která je dnes jednou z nejstarších univerzit na světě. Při vstupu do jejího areálu vstoupíte zároveň i do mešity, kombinuje v sobě totiž hned dvě instituce. Již od pradávna byla univerzita centrem islámské učenosti a dodnes si uchovává pověst nejdůležitějšího střediska zabývajícího se studiem a výkladem islámu.

Do roku 1961 se zde vyučovala pouze teologie, islámské vědy, islámské právo a arabština. V dnešní době je možné se zde věnovat výuce přírodních a společenských věd, ale každý student musí zároveň navštěvovat i přednášky z teologie a islámského práva. Posléze se z obou těchto předmětů skládají zkoušky. Zdejší rektor také patří k nejvlivnějším osobám v muslimské obci a ovlivňuje postoje k mnoha náboženským otázkám v dnešní době.

Abyste mohli být přijati ke studiu, musíte vlastnit maturitní vysvědčení z některé z al-azharských středních škol, které jsou rozesety po celém Egyptě. Studenti ze zahraničí to mají o něco těžší, nejdříve musí totiž jeden rok navštěvovat přípravný kurz, kde se naučí anglicky, arabsky a seznámí se s islámskými vědami. Pro turisty je univerzita otevřena 24 hodin denně a vstup je volný.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko