Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

I na podzimní dovolené číhá nebezpečí

Podzimní dovolené se pomalu ale jistě stávají evergreenem. Pokud si i vy v říjnu chcete prodloužit prázdniny u moře, popřípadě vás láká jedinečná atmosféra měst, kterou v jiném ročním období nemáte šanci zažít, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění.

Statistika není nuda a se zdravím má co do činění

Pokud jej považujete za zbytečnost, možná vás přesvědčí ne zcela pozitivní poznatky z léta. Pojišťovna Allianz za dobu trvání letošní turistické sezóny eviduje 1400 pojistných událostí, které souvisí právě s cestovním pojištěním.

Léčba banálních onemocnění, jako legendární Faraonovy pomsty (a podle destinace jinak pojmenovaných zažívacích potíží), dokáže z vašeho konta či peněženky vysát až 10 000 Kč.

Pakliže míříte spíše do méně exotických destinací v rámci Evropské unie, prověřte si, jakou spoluúčast platí místní za zdravotní ošetření.

V zemích EU se na vás vztahují stejné podmínky jako na domorodce. Například v Lucembursku vám státní pojišťovna refunduje 100 % vámi vynaložených nákladů. Pokud vás ale ve Velké Británii zabolí zuby a budete potřebovat stomatologické ošetření, spoluúčast (kterou vám česká zdravotní pojišťovna neproplatí) se vyšplhá až na 204 liber.

Tehdy vám komerční cestovní pojištění kryje záda. O nákladech na letecký transport nebo vážný operativní zákrok ani nemluvě.

Zavazadla

Prudký nárůst zaznamenala pojišťovna Allianz i v případě krádeží a loupeží. Těchto incidentů, kterými se oddělení likvidace škod muselo zabývat, přibylo ve srovnání s léty minulými padesát procent. Nejčastěji se krade a loupí na nádražích a v autobusech. Často „něco zmizí“ i ze zaparkovaných aut nebo karavanů.

Cestovní pojištění vám ukradený či uloupený majetek nevrátí, vaši ztrátu vám ale finančně vykompenzuje. Ať se jedná o odcizenou zrcadlovku nebo cestovní doklady.

Přes internet za pár kliků

Lidé se nemění, ani v létě, ani na podzim. A některé věci neovlivníte, ani kdybyste se rozkrájeli. Proto vám Allianz nabízí sjednání cestovního pojištění online, díky kterému si s hrozbou léčebných výloh a ukradených věcí nemusíte dělat hlavu. Nadále platí i 50% letní sleva pro mladší 26 let.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 880 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko