Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hurghada nadchne nejen potápěče a golfisty

Egyptská Hurghada, původně malá rybářská vesnička, dnes typický a vyhledávaný prázdninový ráj, pokrývá plochu více než 15 kilometrů podél pobřeží Rudého moře a díky celoročně slunečnému počasí láká ke své návštěvě tisíce turistů.

Na milovníky odpočinku čekají komfortní hotely s kvalitním servisem a bohatou nabídkou relaxačních možností. Pro ty, co dávají přednost aktivní dovolené, jsou připraveny rozličné vodní sporty včetně potápění a windsufingu nebo možnost dobrodružného výletu do pouště na velbloudech i terénních čtyřkolkách.

Největším lákadlem je průzračné moře s bohatým podmořským světem. Nejen zkušeným potápěčům, ale i méně zdatným se nabízí možnost pozorování krás pod hladinou. A to i v rámci široké nabídky lodních výletů. Nejznámějším je z tohoto pohledu ostrov Giftun a přilehlé korálové útesy.

Hurghada

A jaká jsou místní letoviska? Město Hurghada je živé prázdninové místo, které můžeme pomyslně rozdělit na tři části. V jižní části zvané Sakkala se nachází rybářský a sportovní přístav, odkud každý den vyplouvají lodě na potápěčské a šnorchlovací výpravy. Provoz zde neutichá ani v pozdních nočních hodinách. Druhou nejdůležitější částí letoviska je Dahar neboli Downtown, kde se nachází nepřeberné množství obchůdků a stánků se suvenýry, soškami egyptského božstva, vodními dýmkami, šperky, papyrusem, čaji, kořením a spoustou dalšího zboží, o jejichž cenách se zde tradičně smlouvá. Dále nesmíme zapomenout na hotelovou zónu, táhnoucí se na jih, v délce cca 20 kilometrů, které se přezdívá Village Road.

Hurghada

V Makadi Bay se nacházejí převážně luxusnější hotely se službami na vysoké úrovni. Známý je záliv Sharm El Arab, který je považován za jedno z nejlepších míst k potápění. Makadi má své malé centrum s obchůdky a bankou, jezdí po něm minivláček. Centrum města Hurghada je vzdáleno cca 35 kilometrů.

Hurghada

Přibližně 30 kilometrů severně od Hurghady se rozprostírá malá orientální vesnička El Gouna s hotely rozmístěnými kolem lagun. Koupat se můžete jak v nich, tak i na krásné pláži, kam z každého hotelu pravidelně odplouvají lodičky. El Gouna je se svou vzdušnou architekturou a velice klidnou atmosférou ideálním místem pro ty, kteří touží po lenošení, stranou od rušného města. Nachází se zde také jachetní přístav a akvárium. Letovisko disponuje i mistrovským golfovým hřištěm vhodným jak pro náročné, tak pro začínající golfisty.

Hurghada

Soma Bay – toto exkluzivní letovisko se nalézá na poloostrově, který je ze všech stran omýván Rudým mořem. Fajnšmekři jistě nepohrdnou krásným golfovým hřištěm Cascades, jež společně s luxusním hotelem Sheraton tvoří pátý nejlepší golfový rezort na africkém kontinentu.

Safaga, malé městečko na jižním pobřeží Hurghadské riviéry, je klidnějším prázdninovým letoviskem. Kromě bohatého podmořského světa zde naleznete i překrásné písčité pláže, a tak je Safaga velmi vhodným místem pro rodiny s dětmi.

Hurghada

V okolí Hurghady najdeme i další turistická střediska, jako stvořená pro skvělou dovolenou v Egyptě. Velmi oblíbeným se stává nově vybudované letovisko Sahl Hasheesh, které je postaveno ve stylu Spojených arabských emirátů a nachází se jen pouhých několik kilometrů od centra Hurghady.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 4 504 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko