Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Egypt

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Egypt“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Egypt.

Luxus v zemi Kleopatry

Luxus v zemi Kleopatry

Dovolená v Egyptě je u našinců velmi oblíbená. Jen málokterá země na světě nabízí takový komfort a luxus za minimální částku. Pokud chcete objevit Egypt víc do hloubky, oddychnout si na těch nejkrásnějších plážích a užívat si maximálního komfortu, který nabízí all inclusive, vydejte se na letní dovolenou právě tam. Čtěte dále, abyste se dozvěděli o těch nejzajímavějších místech, kde strávit dovolenou.

celý článek

 

Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort

Golfová hřiště v Egyptě IV. - Maritim Jolie Ville Golf & Resort

Jedním z nejlepších golfových hřišť rozkládajícím se na egyptské riviéře Rudého moře je Maritim Jolie Ville, které bylo před více než deseti lety vybudováno na předměstí letoviska Sharm El Sheikh. Za dobu své existence dosáhlo toto golfové hřiště mezinárodního věhlasu a dnes hostí nejznámější golfové turnaje, kterých se účastní přední hráči golfu.

celý článek

 

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt – oblíbené výlety z pobřeží

Egypt, to jsou pyramidy, faraoni, sfingy, slunce, písek a nádherné moře ukrývající bohatý život. Tato země oplývá tajemnou minulostí a neustále skrývá mnoho neobjeveného. Pro mnoho lidí je tak velkým lákadlem. Každý si rád na vlastní oči prohlédne památky dávných věků, které nesou jakési poselství lidem dnešní doby.

celý článek

 

Dovolená v Egyptě v době nepokojů

Dovolená v Egyptě v době nepokojů

Dovolená v Egyptě – ano nebo ne? Tuhle otázku možná v posledních dnech řeší řada z vás. Vzhledem k trvajícím nepokojům a nestabilní politické situaci v zemi poptávka po zájezdech k Rudému moři výrazně klesá, ale již zakoupené zájezdy čeští turisté neruší. Nemají důvod - podle odborníků je totiž cesta do egyptských přímořských letovisek stále bezpečná.

celý článek

 

Zpívající Memnónovy kolosy

Zpívající Memnónovy kolosy

Na západním břehu Nilu se na malém prašném prostranství nachází dvě sedící kamenné sochy faraona Amenhotepa III. Jde spíše o pozůstatky soch, které dříve zdobily a strážily vchod do největšího posmrtného chrámu v Luxoru. Sochy jsou tím jediným, co se z tohoto obrovského staroegyptského chrámu podařilo dochovat do dnešních dní.

celý článek

 

Tipy na oblíbené hotely v Hurghadě

Tipy na oblíbené hotely v Hurghadě

Hurghada dokáže vyhovět všem návštěvníkům, nabízí nádherné pláže, ideální podmínky pro potápění, kvalitní hotely, které poskytují dokonalé zázemí i okolí lákající k poznávání. Sbalte si kufry, do Hurghady můžete vyrazit kdykoliv!

celý článek

 

Sahara – největší poušť světa

Sahara – největší poušť světa

Když se řekne Sahara, mnoha lidem trochu vyschne v ústech. Každý si hned představí vyprahlou nekonečnou a značně nehostinnou krajinu, kterou netvoří nic jiného než písek. Mají samozřejmě pravdu, ale Sahara má i svou druhou tvář – na mnoha místech je možné v ní objevit život. Ač je to neuvěřitelné, je domovem několika rostlinných i živočišných druhů.

celý článek

 

Velká sfinga v Gíze

Velká sfinga v Gíze

Sfinga – záhadné stvoření s tělem lva a lidskou tváří, kterou Arabové v minulosti nazývali Abú as-Hol, tedy „Otec hrůzy“. Těžko říct, jestli se jí lidé v dávných dobách opravdu tak báli, každopádně dodnes nepřestala ohromovat svět. Teorií o tom, proč vznikla a koho vlastně představuje, existuje mnoho a možná se nám nikdy nepodaří zjistit, která je pravdivá.

celý článek

 

Návštěva beduínů v oáze Feiran

Návštěva beduínů v oáze Feiran

Mezi barevnými žulovými skalami se ve vnitrozemí Sinajského poloostrova rozkládá mimořádně velká oáza Feiran, kterou tvoří svěží datlové palmy, tamaryšky a rozlehlá obilná pole. Je domovem pro asi tisícovku lidí – beduínů, kterým oáza poskytuje obživu. Feiran je dnes také oblíbenou turistickou atrakcí, proto zde zastavují četné výletní autobusy.

celý článek

 

I na podzimní dovolené číhá nebezpečí

I na podzimní dovolené číhá nebezpečí

Podzimní dovolené se pomalu ale jistě stávají evergreenem. Pokud si i vy v říjnu chcete prodloužit prázdniny u moře, popřípadě vás láká jedinečná atmosféra měst, kterou v jiném ročním období nemáte šanci zažít, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění.

celý článek

 

Údolí králů a Údolí královen

Údolí králů a Údolí královen

Na první pohled byste asi neřekli, že tato pustá skalnatá krajina s vyprahlými údolími ukrývá jedno z nejbohatších archeologických nalezišť na světě. Právě zde byli totiž pohřbívání snad všichni faraoni a královny žijící v období nejslavnějších staroegyptských dějin.

celý článek

 

Egypt - last minute do země, kde se historie nikdy nestane minulostí

Egypt - last minute do země, kde se historie nikdy nestane minulostí

Nechcete se těšit na letní dovolenou už půl roku předem? Chcete se jakoby kouzlem přenést z našeho časoprostoru do pohádkových míst orientu nebo k výjimečným monumentům, které uchovávají vzpomínku na říši faraónů?

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Turecko | Řecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko